512 482 327

III Edycja „KISS – bądź dla siebie najlepszą przyjaciółką”

Różowa Wstążka 26 października 2017 r. w Świdnicy

Jak wiadomo październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. W tym okresie powstaje więc wiele inicjatyw które mają na celu przybliżyć kobietom temat choroby, uświadomić jak ważna jest profilaktyka i dbanie o siebie ale także pokazać, że choroba ta wcale nie musi oznaczać końca a wręcz przeciwnie.

Ja jako prezes Fundacji Kobieta Pewna Siebie Jolanta Górniak, czyli organizator i pomysłodawca idei Różowej Wstążki – pragnę zainspirować i zarazić pozytywnym nastawieniem wszystkie przybyłe kobiety na wydarzenie.

Projekt KISS to: Kobiecość, Inspiracja, Siła, Samoświadomość.

W PROGRAMIE:

Stoiska partnerskie

Godzina 16:00 
Nauka samobadania piersi na specjalistycznym, anatomicznym fantomie piersi – stanowisko edukacyjne LUX MED Diagnostyka

Nauka właściwego doboru biustonosza Brafitting – stanowisko edukacyjno/promocyjne Brafitti

Godzina 18:00 
Stoiska promocyjne partnerów wydarzenia

3 Prelekcje

Godzina 19:00
wejście na salę kinową , na której odbędą się 3 bloki z prelegentkami:

Prelekcja na temat profilaktyki oraz badań mammograficznych we wczesnym  wykrywaniu raka piersi – Katarzyna Pawłowska, LUX MED Diagnostyka.

 

Nauka samobadania piersi na specjalistycznym, anatomicznym fantomie piersi – stanowisko edukacyjne LUX MED Diagnostyka

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Można mu skutecznie zapobiegać poprzez odpowiednią profilaktykę, regularne specjalistyczne badania oraz samokontrolę piersi. Największym sojusznikiem kobiet w walce z nim jest wiedza, największym wrogiem strach.

LUX MED Diagnostyka, który jest największym świadczeniodawcą badań mammograficznych w Polsce, przygotował specjalistyczne stanowisko edukacyjne. Wszyscy zainteresowani będą mogli uzyskać
na nim, a także podczas specjalnej prelekcji, wszelkie informacje na temat nowoczesnych badań
i profilaktyki raka piersi od wyszkolonej przedstawicielki firmy.

Panie będą mogły dowiedzieć się między innymi, jakie czynniki sprzyjają rozwojowi raka piersi, jakie towarzyszą mu objawy, a także nauczyć się samobadania piersi. Przedstawicielka LUX MED przekaże informacje, jaka profilaktyka  i badania są najbardziej skuteczne w zapobieganiu rozwojowi raka piersi w zależności od wieku i uwarunkowań zdrowotnych pań.

Podczas prelekcji zostaną także przedstawione podstawowe założenia programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, który umożliwia  kobietom w wieku 50-69 lat wykonanie bezpłatnych badań mammograficznych, refundowanych przez NFZ. Panie dowiedzą się, jak ważnym czynnikiem we wczesnej profilaktyce raka piersi w tym wieku  jest regularne wykonywanie mammografii.

Prelekcja na temat skutecznych kuracji dla włosów i skóry głowy – dr Sylwia Grzegorzewska, dyrektor ds rozwoju marki Dermedic.

Prelekcja: Jesteś Simply the Best. Wszystko masz w sobie – Ty jesteś wszystkim. Jesteś cudem do odkrycia we własnej ciszy znajdziesz drogę do siebie. O sile kobiet i błędach którym ulegamy – Anna Wawrzyniak, Psycholog, Coach, Trener Biznesu, Autor, Właścicielka marki Successway

Wystawa fotograficzna

Autorami wystawy są:

Sylwia – kobieta, która stała się modelką. Modelka, która zachorowała na złośliwego raka piersi. Chora, która udowadnia, że rak piersi to przeciwnik, z którym można wygrać. Walcząc o życie stara się udowodnić, że choroba ta nie pozbawia kobiet ich kobiecości, a własne osobiste piękno pozostaje nawet po wypadnięciu włosów.

Rafał „Gudi” Guzik – fotograf i fotografik z zamiłowania i wyboru. Pasjonat tworzenia obrazu artystycznego, retuszerem. Jak mówi, fotografia to radość i przyjemność, która pozwala gromadzić pozytywną energię.

– Decyzja o powstaniu tych zdjęć była bardzo trudna, ale dzięki niej oboje doświadczyliśmy czegoś więcej: Sylwia nabyła większej pewności siebie, ja nabrałem większej pokory do życia. Oboje natomiast chcemy przekazać wszystkim kobietom dotkniętym przez chorobę nowotworową, że wiara we własne siły, pomoc najbliższych oraz nieuleganie demonom społecznym i kulturowo-wizerunkowym, pozwoli Wam przezwyciężyć chorobę- mówi Rafał Guzik.

Sesja zdjęciowa to nie tylko ukazanie chorej kobiety podczas chemioterapii, która straciła włosy. Ta sesja to przede wszystkim wspólne, bardzo osobiste przeżycie dwojga ludzi.

Aukcja charytatywna

Licytacja obrazu!

Środki z aukcji

przekazane zostaną na rzecz wałbrzyskiego

Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia

Pro Femina.

 

Z przykrością, muszę napisać , że licytacja się nie odbyła, ponieważ obraz nie został dostarczony.

Do tematu wrócimy, gdy tylko obraz trafi w moje ręce.

Seans filmowy

„Zanim się pojawiłeś” – dramat produkcji amerykańskiej i brytyjskiej, na podstawie powieści Jojo Moyes.

„Zabawna, zaskakująca i rozdzierająca serce. Powieść, która pokazuje cudowną złożoność miłości.”
„People”

„Ta powieść daje niezwykłą słodycz – będziesz się uśmiechać przez łzy.”
„O, The Oprah Magazine”

„Mistrzowska… łamacz serc w jego najlepszym znaczeniu.”
„New York Daily News”

„Zabawna, poruszająca powieść, która ani przez chwilę nie przestaje zaskakiwać.”
„USA Today”

Dołącz do wydarzenia na FB. Bądź na bieżąco! 

Różowa Wstążka „KISS – bądź dla siebie najlepszą przyjaciółką”

 

Pomóż wydać „Dziennik Wdzięczności” dla fundacji Rak’n’Roll !

Projekt charytatywny

Dzięki akcji charytatywnej, do Fundacji powędrowało

300 sztuk „Dziennika Wdzięczności”

PATRONAT MEDIALNY: