Kobiece zdrady nie są tak często omawianym tematem, jak zdrady mężczyzn. Prawdopodobnie przyczyną tego jest brak umiejętności prowadzenia przez kobiety podwójnego zżycia, skłonność do szybszej refleksji oraz umiejętność dokonywania wyborów. Niemniej jednak kobiety również zdradzają – dlaczego kobiety uciekają w ramiona innego mężczyzny?

Jak zdefiniować zdradę?

Zdrada może mieć wiele definicji – wszystko zależy od tego, jak indywidualnie pojmujemy nielojalność partnera. Do jej zaistnienia nie jest bowiem konieczny pełny kontakt fizyczny pomiędzy partnerem a osoba trzecią – zdrada może również wystąpić tylko na poziomie emocjonalnym, niosąc za sobą te same lub nawet gorsze konsekwencje niż zdrada fizyczna. Najważniejsze jest to, co partnerzy ustalą ze sobą w drodze budowania relacji – jeśli samodzielnie nie potrafimy ustalić jasnych granic lub kompromisów – warto jest zapisać się na konsultacją na Strefamysli.pl i omówić sytuacje nas niepokojące z psychologiem. Pomoże on bowiem w zdefiniowaniu i dookreśleniu potrzeb obojga partnerów i wesprze w ustaleniu jednoznacznych granic w relacji.

Najczęstsze przyczyny zdrady – co warunkuje nielojalność wobec partnera?

Niektóre zachowania kobiety mogą skłaniać ku podejrzeniu, że coś jest nie tak. Nagłe przesadne dbanie o ubiór, zapisanie się na siłownię czy nowe hobby – to wszystko skłania nas do poszukiwania magicznej porady na zdrady. Kobieca zdrada nie jest jednak zazwyczaj jej widzimisię – najczęściej podparta jest długotrwałym, unieszczęśliwiającym ja zachowaniem partnera. Wśród najczęściej wskazywanych przez kobiety przyczyn zdrady, kobiety wskazują na:

  • potrzebę podniesienia samooceny z uwagi na brak zainteresowania partnera,
  • odtrącenie fizyczne, brak bliskości fizycznej lub zdradę partnerki,
  • stagnację w związku,
  • zapuszczenie się partnera pod względem fizycznym,
  • zaniedbanie emocjonalne kobiety i poczucie osamotnienia w relacji,
  • chęć zakończenia relacji, w której kobieta jest nieszczęśliwa.

Zdrada w odwecie za zdradę – jak Kuba Bogu…

Żal i rozpacz po zdradzie partnera może bardzo nadszarpnąć poczucie własnej wartości w kobiecie. Po etapie jednak swoistej żałoby bardzo często pojawiają się myśli o zadaniu partnerowi takiego samego ciosu, jakim on złamał nam serce. Bardzo często zatem dochodzi do zdrady partnera w odwecie za jego zdradę. Taka kara ma wyrządzić mężczyźnie taki sam ból, jakiego dostała partnerka, jest również sposobem na podniesienie samooceny przez kobietę, odbudowaniu własnej wartości na bazie pożądania innego mężczyzny niż partner. Daje również kobiecie chwilę satysfakcji i ulgi, wyrównuje rachunki pomiędzy partnerami.

Brak emocji i nuda w związku

Pierwsze etapy związku są bardzo emocjonalne i angażujące – dla obu stron związku. Piękne, romantyczne gesty, czułe słówka i pożądanie są wszechobecne. Z czasem jednak poziom hormonów i emocji ulega stabilizacji, a codzienność z partnerem staje się zwyczajna. Niejednokrotnie partner schodzi na drugi plan – na czas realizacji zadania zawodowego czy budowania formy, opieki nad dzieckiem, budowania domu i majątku. Często kobieta zaczyna wówczas odczuwać brak zainteresowania i atencji ze strony partnera. Zmniejszenie zainteresowania jej codziennością, emocjami czy potrzebami, również seksualnym, odczytuje jako odrzucenie. Poszukuje wówczas uprzednio odczuwanych emocji u innych mężczyzn, którzy będą w stanie zaspokoić emocjonalny czy fizyczny brak zainteresowania partnera.

Zaniedbanie samego siebie – sam sobie jesteś winny

W początkowych fazach związku każdy mężczyzna chce pokazać się kobiecie z jak najlepszej strony. Dopasowany ubiór, wyprasowane koszule, częste wizyty u fryzjera, siłownia i dbanie o higienę codzienną – w takim mężczyźnie kobieta się zakochała i takiego będzie pragnęła. Jeśli mężczyzna osiądzie na laurach i zacznie odstawać od swojej kobiety – nie ze względów zdrowotnych, lecz ze względu na lenistwo – może zostać to odebrane przez kobietę jako brak szacunku dla niej. To prosta droga do szukania „lepszego modelu” – męskiego mężczyzny, który będzie w oczach kobiety rozpalał ogień pożądania i chęci do życia.

Kobieca psychika nie jest skłonna do zdrady – aby do niej doszło najczęściej trzeba sobie na nią solidnie zasłużyć. Warto zatem przeanalizować swoje zachowanie i wyciągnąć wnioski ze słów lub zmian w zachowaniu kobiety – mogą one bowiem być znakami ostrzegawczymi dla Ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here