Po ostatniej wizycie u okulisty okazało się, że dołączysz do grona „okularników”? Szukasz kogoś, kto naprawi Twoje oprawki? A może potrzebujesz nowych soczewek? We wszystkich tych, a także w wielu innych przypadkach, przyda Ci się pomoc dobrego optyka.

Jak znaleźć tego, który prowadzi salon optyczny z prawdziwego zdarzenia? Czym charakteryzuje się profesjonalny optyk? Szczegóły znajdziesz w tym artykule!

Jak znaleźć dobrego optyka?

Dobrego optyka można znaleźć z polecenia albo na podstawie własnych poszukiwań. W tym drugim przypadku wystarczy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze: czy pytania, które zadaje, są szczegółowe. Po drugie: czy proponuje dodatkowe badanie wzroku. Po trzecie: czy na przykład na ścianach wiszą potwierdzenia jego kompetencji (typu: dyplom, poświadczający kierunkowe wykształcenie). To trzy kluczowe sprawy, które należy wziąć pod uwagę.

Czym charakteryzuje się profesjonalny optyk?

Profesjonalny optyk oferuje nie tylko oprawki, szkła oraz soczewki. W tego typu salonie znajdują się również etui na okulary, nakładki przeciwsłoneczne, płyny do czyszczenia szkieł, a także ściereczki, które nie uszkadzają ich powierzchni.

Na tym nie koniec, bo profesjonalny salon optyczny jest miejscem, w którym klient może również otrzymać odpowiedź na nurtujące go pytania, dotyczące wad wzroku oraz tego, co zrobić, żeby się one nie pogłębiały. Mało tego! Profesjonalny optyk współpracuje z okulistą, dzięki czemu na miejscu – w salonie – klienci mogą sprawdzić, jaką mają wadę wzroku.

Przeczytaj także: https://www.paralotna.pl/jakie-uslugi-oferuje-optyk/

Dobry optyk – na co zwraca uwagę przy wyborze okularów?

Wybierając okulary, profesjonalny optyk zwraca uwagę na kilka kwestii. Przykładowo, oprawki muszą być dopasowane do rysów twarzy, do rodzaju noszonej fryzury oraz do stylu preferowanego przez klienta (niektórzy wolą bardziej formalnie wyglądające okulary, inni w wersji mocno sportowej).

Montowane w oprawkach szkła również dają duże pole do popisu. I wcale nie chodzi tylko o rodzaj wady wzroku, ale także na przykład o dodatkową powłokę, ułatwiającą nocną jazdę samochodem czy taką, która chroni oczy przed światłem monitora.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami Glasson – oprogramowanie dla optyków i optometrystów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here