Skóra pod oczami to ta delikatna i cienka. Jej właściwości sprawiają, że to właśnie na niej w pierwszej kolejności pojawiają się zmarszczki, bruzdy i inne oznaki starzenia się skóry. Na szczęście ich powstawanie można opóźnić odpowiednią pielęgnacją, a te już powstałe ukryć makijażem oczu. Jak wykonać make-up, który przykryje kurze łapki?

Jakimi kosmetykami wykonać makijaż oka przy kurzych łapkach?

Makijażystki i wizażystki podkreślają, że istnieje kilka trików, przykrycia kurzych łapek make-up. Szukając tych trików, na pewno natrafisz na radę, aby nie nakładać na powieki fluidu czy podkładu. Ten może załamywać się w powiekach i dodatkowo podkreślać oznaki starzenia się skóry. Podkład lub fluid możesz zastąpić rozświetlającym korektorem, lub bazą pod cienie do powiek. Makijaż oka przy cerze dojrzałej wymaga też wykorzystania dostępnego na tagomago.pl/collections/makijaz-oczy korektora, który należy wklepać palcami w okolice powiek. Zapamiętaj, że w ukrywaniu drobnych zmarszczek i kurzych łapek najlepiej sprawdzi się korektor o barwie białej.

makijaż

Bazę, rozświetlacz czy korektor w makijażu oka możesz zastąpić podkładem kryjącym – takie rozwiązanie doradza wiele makijażystek. Podkreślają one, aby przy cerze dojrzałej wybierać fluidy o właściwościach pielęgnacyjnych. Podkłady tak działające zawierają m.in. nawilżający kwas hialuronowy czy witaminę E nazywaną serum młodości.

Jak wykonać makijaż ukrywający zmarszczki przy oczach?

Pierwszą zasadą makijażu ukrywającego zmarszczki wokół oczu jest minimalizm. Nie zalecane jest nakładanie wielu warstw kolorowych produktów. Wielowarstwowy make-up będzie bowiem tylko uwidaczniał problem i podkreślał kurze łapki. Ważne jest również, aby podkład, fluid czy bazę pod cienie nałożyć odpowiednimi aplikatorami. Najlepiej zrezygnować z nakładania ich palcami, a zastąpić je pędzlami lub gąbeczką. Nie możesz też zapominać, że kolorowe kosmetyki powinny być zaaplikowane na czystą, właściwie przygotowaną cerę.

kosmetyki

Makijaż oka – cienie, tusz do rzęs, eyeliner

Makijaż oka to nie tylko podkład czy korektor, ale także takie kosmetyki jak cienie czy tusz do rzęs. W przypadku, gdy chcesz ukryć zmarszczki, zrezygnuj z brokatowych i błyszczących cieni, a także zbyt mocnych kolorów. O wiele lepszym wyborem będą te matowe, delikatne, pastelowe. Cera dojrzała najlepiej prezentuje się w towarzystwie brązów, różów, beży. Cienie w tych odcieniach powinny być nakładane tylko na górną powiekę. Wynika to z tego, że pomalowana dolna powieka zbytnio przyciąga wzrok do miejsca, gdzie najczęściej pojawiają się zmarszczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here