Współczesna chirurgia rozwija się niezwykle dynamicznie, dlatego dużym zainteresowaniem cieszy się przede wszystkim laparoskopia Częstochowa, dzięki której pacjent może szybciej wrócić do domu po zabiegu.

Czym jest laparoskopia?

Dawniej chirurg, który chciał zoperować pacjenta, musiał otwierać jego brzuch, a to wiązało się z dłuższą hospitalizacją oraz rehabilitacją. Dodatkowo na brzuchu zostawał bardzo duża blizna, która była problematyczna dla niektórych osób. Laparoskopia Kraków to zabieg operacyjny przeprowadzany przy użyciu laparoskopa, czyli specjalnej rurki, która jest złożona z małej kamery, teleskopu oraz źródła światła. Teleskop jest wyposażony w soczewki, wokół których znajdują się włókna światłowodu. To właśnie dzięki niemu może być przekazywany obraz z jamy brzusznej pacjenta na ekran monitora. Drugim narzędziem niezbędnym do przeprowadzenia laparoskopii jest trokar oraz insuflator. Insuflator jest potrzebny, żeby wytworzyć i utrzymać w jamie brzusznej odmę otrzewnową. W tym celu podaje się odpowiednie ilości dwutlenku węgla. Do stworzenia odmy otrzewnowej trzeba jeszcze użyć specjalnych igieł, których końcówki są tępe, żeby nie uszkodziły ważnych narządów. Pierwszym etapem jest wytworzenie w brzuchu odpowiedniej przestrzeni, która sprawi, że chirurg będzie mógł swobodnie wykonywać wszystkie manewry.

Wykonanie zabiegu

Takie rozwiązanie powoduje, że zabieg może zostać przeprowadzony sprawnie i bez żadnych komplikacji. Należy jednak mieć na uwadze, że laparoskopia Śląsk powinna zostać wykonana przez doświadczonego lekarza specjalistę z dużym doświadczeniem. Trokar służy do nacięcia powłok brzusznych w okolicy pępka, żeby móc wprowadzić laparoskop. Trzeba pamiętać, że nie u każdego pacjenta może zostać wykonana laparoskopia. Przeciwwskazania to przede wszystkim ostry zespół wieńcowy oraz niestabilność krążeniowo-oddechowa. Laparoskopia częstochowa nie może być też przeprowadzana u osób, które mają problem z krzepnięciem krwi. Inne przeciwwskazania to zakażenie w jamie brzusznej, zapalenie otrzewnej oraz liczne operacje. Laparoskopia Kraków jest wykonywana przy znieczuleniu ogólnym, ponieważ jest to dosyć bolesny zabieg. Laparoskopia Śląsk nie może być też wykonywana u kobiet w ciąży, ponieważ może to zagrozić zdrowiu dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here