Mówi się, że oczy to zwierciadło duszy – nie ulega wątpliwości, że mają one duży wpływ na wygląd całej twarzy. Rześkie i świeże spojrzenie sprawia, że wyglądamy młodo, natomiast zaniedbana skóra w tych okolicach może optycznie dodać kilka lat. Co zrobić, aby mimo upływu lat cieszyć się pięknym i młodym spojrzeniem? Wystarczy pamiętać o prawidłowej pielęgnacji oraz korzystać z tego, co oferuje nam współczesna medycyna estetyczna.

Jak dbać o spojrzenie?

Możesz dbać o figurę oraz o nienaganny makijaż, aby ukryć swój wiek, jednak oczy zawsze zdradzą, ile tak naprawdę masz lat. Wokół nich znajduje się niezwykle cienka i delikatna skóra, która podatna jest na negatywne czynniki takie jak przebarwienia, zmarszczki czy opuchlizna. Wraz z wiekiem przerzedzają się też brwi i rzęsy, co również negatywnie wpływa na wygląd. Jak temu zaradzić? Przede wszystkim, należy unikać szkodliwych nawyków, na przykład zbyt późnego zmywania makijażu – lub co gorsza udawania się na spoczynek z wytuszowanymi rzęsami. Demakijaż zawsze należy wykonywać przy użyciu przeznaczonych do tego, delikatnych kosmetyków. Aby ukryć oznaki starzenia się, warto też stosować sera przyśpieszające wzrost rzęs. Gęste, ciemne i zdrowe rzęsy to skuteczny sposób na młody wygląd. Alternatywą są zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych polegające na dodaniu rzęsom objętości. Jeżeli zależy Ci na młodym wyglądzie, nie powinnaś zapominać o makijażu oczu – za jego pomocą możesz dokonać cuda. Warto jednak pamiętać, że za pomocą kredki i cieni do powiek możesz odjąć sobie lat, ale nie umiejętny makijaż postarza. Jak wykonywać go poprawnie? Zadbaj o rozświetlenie kącików oczu za pomocą jasnego cienia. Rzęsy powinny być porządnie wytuszowane oraz podkręcone. Ważny jest też korektor, który ukryje cienie pod oczami. Aby dodać spojrzeniu głębi, powinno się położyć ciemny cień nieco powyżej załamania ruchomej częścią powieki.

Plastyka powiek – dlaczego warto?

Niekiedy mimo odpowiedniej pielęgnacji oraz stosowania wielu trików, możesz w dalszym ciągu być niezadowolona ze swojego spojrzenia. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z zabiegów, jakie oferuje medycyna estetyczna. Skutecznym sposobem na odzyskanie młodszego wyglądu jest plastyka powiek Warszawa. To zabieg, który cieszy się popularnością na całym świecie, a zwłaszcza w Azji. Stosowany jest zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych – na przykład, jeżeli opadająca powieka utrudnia lub uniemożliwia widzenie. Jego przebieg uzależniony jest od kształtu oczu warunków anatomicznych pacjenta- można przeprowadzić go na trzy sposoby. Uzyskane efekty utrzymują się nawet przez 10 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here