Transport i magazynowanie towarów wymaga starannego zabezpieczenia ładunku przed możliwością jego uszkodzenia lub zniszczenia. Ma to szczególne znaczenie w przypadku produktów wykonanych ze szkła lub zawierających inne delikatne elementy, w tym choćby elektronikę.

W jaki sposób można odpowiednio zabezpieczyć ładunek?

Przewożone i przechowywane towary powinny być zawsze umieszczane w odpowiedniej wielkości opakowaniach. Zapobiega to swobodnemu przesuwaniu się ładunku oraz zmniejsza ryzyko jego zarysowania lub ukruszenia. Warto zastosować rownież wypełniacze do paczek, które skutecznie chronią towar przed niekorzystnymi i nadmiernymi wstrząsami.

W jakim celu stosowane są wypełniacze paczek?

Wypełniacz paczek, to produkt który utrzymuje magazynowany lub transportowany towar w pożądanym położeniu. Nie dochodzi wówczas do niekontrolowanej zmiany jego pozycji w opakowaniu. Co ważne, samo opakowanie jest również bardziej sztywne, a przez to odporne na zgniecenie i odkształcenie. Co ważne, niektóre wypełniacze paczek są również wodoszczelne i chronią towary przed zamoczeniem.

Jakie inne zalety ma godny polecenia wypełniacz paczek?

Wypełniacze paczek są lekkie i nie wpływają na ciężar transportowanych towarów. Nie generują one zatem dodatkowych kosztów związanych z przesyłką.

Jakie rodzaje wypełniaczy paczek dostępne są w sprzedaży?

W szerokiej ofercie sprzedaży stacjonarnej i internetowej dostępne są różnorodne produkty, w tym choćby: czipsy styropianowe, poduszki powietrzne oraz papier pakowy. Rolę wypełniacza paczki może również z powodzeniem pełnić folia bąbelkowa. Jest ona produktem powszechnie stosowanym, ponieważ jest bardzo uniwersalna. Może być stosowana zarówno w przypadku drobnych przedmiotów, w tym choćby kosmetyków, jak również dużych wyrobów, w tym mebli czy wyposażenia AGD. Folię można docinać na pożądaną wielkość i dopasowywać jej kształt do rodzaju i kształtu przewożonego przedmiotu. Folia bąbelkowa jest również wodoszczelna i doskonale chroni transportowane przedmioty przed zawilgoceniem i zamoczeniem. Należy jednak pamiętać o tym, że wypełniacze do paczek wykonane z folii bąbelkowej to rozwiązanie mało ekologiczne. Folia podlega recyklingowi jedynie w niewielkim stopniu i dlatego powinna być stosowana wielokrotnie i możliwie długo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here