Właściwa oprawa graficzna jest bardzo istotna nie tylko w kontekście wesela, ale również ślubu. Może on odbywać się w urzędzie stanu cywilnego, w plenerze bądź w kościele. Dekoracje kościoła na ślub to jeden z najtrudniejszych tematów, bowiem z jednej strony nie mogą być one zbyt ekstrawaganckie, z drugiej strony powinny wpisywać się w gusta młodej pary. Czy lepiej dekorować kościół samodzielnie, czy może warto poprosić o pomoc specjalistów?

Samodzielne dekorowanie kościoła – tak czy nie?

Dekoracje kościoła na ślub warto uprzednio skonsultować z proboszczem, bowiem każda parafia kieruje się nieco innymi zasadami, dotyczącymi ozdób, jakie pojawiają się w świątyni. Samodzielne dekorowanie kościoła na ślub nie jest jednak złym pomysłem – dzięki temu można sporo zaoszczędzić, a co więcej, mamy pewność, że całość będzie odpowiadała naszym wymaganiom i spełni nasze oczekiwania. Przepiękne dekoracje kościoła na ślub można zakupić w Internecie za niewielkie kwoty, natomiast po uroczystości naczynia, wianki czy świece można podarować kościołowi bądź zabrać ze sobą do domu. Warto mieć na uwadze, że dekoracja kościoła na ślub powinna być przede wszystkim spójna – dobrze więc wcześniej dokładnie obmyślić koncepcję, jaką chcemy wprowadzić w życie. Pamiętajmy, aby odpowiednio wcześnie zamówić kwiaty. Możemy przy tym skorzystać z pomocy wykwalifikowanej kwiaciarki, która często współpracuje z parafiami.

Ozdabianie kościołów przez specjalistów

Na rynku działa obecnie wiele firm, które oferują dekorowania kościoła na ślub. Przygotowują one oprawę graficzną wydarzenia od początku do końca, co oznacza, że zajmują się również sprzątaniem dekoracji. Tego typu rozwiązanie ma wiele zalet, bowiem pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i wprowadzić w życie własną koncepcję dekoracji, która przygotowana zostanie z rozmysłem i kunsztem artystycznym. Niemniej jednak, dekorowanie kościoła na ślub przez specjalistów pociąga za sobą pewne koszty, na poniesienie których nie każda młoda para może sobie pozwolić. Warto mieć na uwadze, że profesjonalni dekoratorzy zazwyczaj korzystają z ozdób, które są powszechnie dostępne dla każdego w sklepach, lecz potrafią dobierać je w bardzo ciekawy sposób. Pamiętajmy, że zwykle firmy wymagają, aby zgłosić się do nich z przynajmniej kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Realizacja pełnej usługi jest bowiem czasochłonna, a dobór dekoracji kościoła na ślub może wymagać współpracy kilku osób. Dlatego też lepiej zawczasu zastanowić się, które rozwiązanie dekoratorskie będzie dla nas odpowiednie, biorąc pod uwagę własne możliwości oraz posiadany budżet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here