Pewnie każda dziewczyna pamięta, że w okresie szkoły podstawowej i liceum niechętnie zakładała czapkę. Młode kobiety z czasem dochodzą jednak do wniosku, że okrycie głowy wcale nie jest obciachem. Wręcz przeciwnie – odpowiednio dobrane może skutecznie wzbogacić stylizację. Czapki zimowe dostępne są dziś w tak obszernej ofercie, że bez większych problemów każda z nas jest w stanie wybrać model dla siebie.

Ponadto dochodzą tu również kwestie zdrowotne. Zimą, gdy na dworze trzaska mróz, wieje silny wiatr i jest po prostu przeraźliwie zimno, ochrona organizmu przed jest priorytetem. Zarówno gdy chodzi o panów, jak i panie. Co ciekawe, w przypadku tych drugich nie chodzi nie tylko o korzyści zdrowotne, ale również pielęgnacyjne. Sprawdź najważniejsze powody, dla których warto nosić czapkę!

Czapki damskie – poznaj powody dla których warto je nosić

damskie Czapki

Dzięki czapce chronimy zarówno skórę głowy, jak i włosy. Pamiętajmy, że zimne, a czasami wręcz mroźne powietrze jest bardzo suche. A jak wiadomo, włosy uwielbiają nawilżanie. Gdy brakuje im odpowiednich warunków, z czasem stają się matowe, kruszą się i stają szorstkie. Brak czapki na głowie, częste spacery i chodzenie po dworze skutkuje więc pogorszeniem ich stanu. Ponadto, gdy z dworu wchodzimy bezpośrednio do ciepłego pomieszczenia, skóra głowy doznaje szoku. Dość szybko zaczynamy się więc pocić i wydzielać znienawidzone sebum.

czapka

Dzięki czapce nie narażamy się też na zbyt gwałtowne zmiany temperatur i przeciwdziałamy pojawianiu się przeziębień. Ponadto, to właśnie przez głowę nasz organizm oddaje dużo ciepła. Z kolei jego wychłodzenie, podobnie, jak zmiany temperatur sprzyja przeziębieniu. Grypa, kaszel, katar, ból gardła a nawet zapalenie zatok czy ucha – tym wszystkim przykrym w przebiegu stanom, można zapobiegać. Wystarczy odpowiednio o siebie dbać.  Co więcej, kiedy podczas chłodów jest nam ciepło, czujemy się po prostu bardziej komfortowo. Wszystko automatycznie staje się przyjemniejsze. Spacery, droga do szkoły czy pracy przestają być uciążliwe.

Wybór czapki zimowej – czym się kierować?

Najważniejsze jest to, by czapka skutecznie zakrywała nam uszy i czoło. Powinna być też w miarę miękka, wygodna i komfortowa w noszeniu. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, by była ładna. Chyba żadna kobieta nie postawi wyłącznie na jej funkcje praktyczne. Jeśli czapka stanowi udany element stylizacji, o wiele przyjemniej się ją nosi. Trzeba jednak pamiętać, że aby nakrycie głowy,  skutecznie nas chroniło, nie może być zbyt ciasne! Zbyt przylegający model damskiej czapki ogranicza cyrkulację krwi i za mocno ociera się o włosy, co w konsekwencji je niszczy.

Wybór czapki zimowej

Jakie modele czapek są obecnie najmodniejsze? Pewnie wiele kobiet zdziwi to, że do łask powróciły czapki damskie z pomponem. Te znane już od lat wzory, kiedyś nosiły wyłącznie dzieci. Obecnie stanowią topowe nakrycie głowy również w przypadku dorosłych. Można łączyć je ze stylizacjami sportowymi, a nawet eleganckimi. Wszystko zależy od ich koloru, materiału i ewentualnych urozmaiceń. Równie pożądane są jednak czapki smerfetki. Te przedłużane modele nosi się na różne sposoby. Podobnie, jak czapki z pomponem dobierane są do zestawów casual i oficjalnych.

Jak dbać o ulubioną czapkę i włosy w okresie jesienno – zimowym?   


Swoją czapkę, podobnie, jak inne elementy zimowej garderoby należy regularnie prać. Okrycie głowy zbiera nie tylko otaczające nas zanieczyszczenia, ale także łój z włosów i skóry głowy. Po każdym praniu należy też czapkę dobrze wypłukać. Takie zabiegi pielęgnacyjne ograniczą elektryzowanie się włosów po zdjęciu okrycia. A co z ochroną włosów?

klasyczna czapka

Otóż bardzo często zdarza się, że włosy pod czapką zaczynają klapnąć. Co zrobić, by ograniczyć ich opadanie? Jeśli na przykład wchodzimy do ciepłego pomieszczenia, by nie przegrzewać skóry głowy, czapkę zdejmujmy od razu.  W ten sposób zapobiegniemy szybkiemu przetłuszczaniu się włosów. Zimą kluczowa jest też pielęgnacja włosów za pomocą odpowiedniego serum. Smarując nim końcówki, które spod czapki zazwyczaj wystają, chronimy włosy przed wysuszaniem. Zimą nie zaleca się też wychodzić z domu z wilgotnymi włosami. Takie postępowanie nie tylko osłabia strukturę włosów, ale grozi też grypą

Do swojej czapki koniecznie dobierz modne rękawiczki i damski szalik!

Rękawiczki damskie na zimę, to kolejny element garderoby, który w tym czasie jest konieczny. Rękawiczki pełnią przede wszystkim funkcje praktyczne. Chronią ręce przed zimnem i dają komfort cieplny. Skórzane modele, ale także niektóre materiałowe są jednak na tyle reprezentatywne, że panie traktują je jako akcesoria podkreślające ich stylizacje. Szczególnie, gdy w komplecie noszą przy sobie torebkę ze skóry albo skórzane kozaki. W przypadku szalików jest podobnie.

czapki

Ciepłe kominy damskie lub szaliki damskie bardzo efektownie wzbogacają zimowe zestawy. Połączone z puchowymi kurtkami, długimi płaszczami czy skórzanymi ramoneskami prezentują się wręcz świetnie. Kobiety, które mają już wprawę w wiązaniu szalików, najczęściej decydują się na dość długie i szerokie ich wzory. Z kolei panie ceniące sobie wygodę, stawiają na tak zwane kominy. Zakładane przez głowę modele, nie wymagają od nich jakichkolwiek umiejętności wiązania szali.

czapka

Pamiętajmy, że zimowa stylizacja nie musi być nudna i szara. Gdy na dworze jest zimno, a wszystko wydaje się ponure, my możemy być, jak kolorowy kwiat. Wystarczy dobrać wyrazistą w kolorze czapkę, rzucający się w oczy, designerski szal czy stylowe rękawiczki. Oczywiście wszystko w ramach rozsądku. Zbyt wiele elementów dekoracyjnych na podstawowych zimowych akcesoriach będzie trąciło kiczem. Poza tym, te elementy warto skomponować z kurtką lub płaszczem, który nosimy jesienią czy zimą. Całość musi stanowić jedność i dobrze się uzupełniać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here