Oczekiwanie na dziecko jest niezwykłym czasem w życiu przyszłych rodziców. Jednym z ważniejszych momentów jest moment poznania jego płci. Warto więc poznać oryginalne sposoby na przekazanie tej ekscytującej informacji, które na długo zapadną w pamięci.

Kiedy możliwe jest ujawnienie płci dziecka?

Poznanie płci dziecka możliwe jest podczas wykonywania badania USG. Wszystko zależy od umiejętności i doświadczenia lekarza prowadzącego, a także ułożenia samego dzidziusia. W niektórych przypadkach jest to możliwe na wcześniejszym etapie ciąży, w innych trzeba trochę poczekać.

Dokładniej tego kiedy można poznać płeć dziecka dowiesz się z cafe-mama.pl, jednak najczęściej odbywa się to w okolicach 20 tygodnia ciąży. Jest to piękny moment, który na zawsze pozostaje w pamięci i od którego na przyszłą pociechę w brzuchu patrzy się nieco inaczej.

Jak poinformować rodzinę o płci dziecka?

Rodzinę o płci dziecka najlepiej poinformować organizując tzw. baby shower. Jest to świetna okazja ku temu, aby podzielić się z bliskimi tą radosną nowiną. Poniżej 5 sprawdzonych sposobów, które w oryginalny sposób zdradzą tę słodką tajemnicę.

1.   Wykorzystaj balony

Wykorzystanie balonów jest jedną z efektownych metod poinformowania o płci dziecka. Wystarczy przygotować dwa, wypełnione konfetti balony, a w określonym momencie je przebić. Kolor wypełnienia ujawni płeć. Nie zapomnij o uwiecznieniu tej magicznej chwili na zdjęciu! Naprawdę warto!

2.   Tort w odpowiednim kolorze

Innym pomysłem na ujawnienie płci dziecka, jest zamówienie tortu z nadzieniem w kolorze niebieskim bądź różowym. W kulminacyjnym momencie imprezy wystarczy podać gościom słodką przekąskę i sprawdzać, jakie będą miny. Warto porobić kilka fotek z ukrycia, na pewno będzie to świetna pamiątka.

3.   Zorganizuj kalambury

Podczas imprezy można zaproponować gościom odrobinę rozrywki w formie kalambur. Odpowiednie odpowiedzi powinny kierować ich na właściwe tory poznania płci dziecka. Jest to sposób nieszablonowy i na pewno Twoi najbliżsi go docenią.

4.   Kolorowe race

Analogicznie jak przy wykorzystaniu balonów, można skorzystać z racy. W odpowiednim momencie wystarczy je dopalić, żeby pokazać wszystkim czy na świecie pojawi się chłopiec, czy dziewczynka.

5.   Wzruszający list

Jeśli twoi bliscy mieszkają daleko i nie masz możliwości osobistego poinformowania o płci dziecka, spróbuj zrobić im niespodziankę na odległość. Zafunduj sobie sesję zdjęciową, która jednoznacznie wskazywać będzie na płeć dziecka i prześlij zdjęcia listem lub e-mailem. Na pewno wzbudzi on wiele emocji, a może i uroni się jakaś łza?

Sposobów na poinformowanie rodziny o płci dziecka jest wiele i warto z nich, skorzystać, żeby stworzyć piękne i niezapomniane wspomnienie. Emocji będzie jeszcze więcej, jeśli podczas wizyty u ginekologa poprosisz lekarza o dyskrecję i dopiero razem z bliskimi sama dowiesz się czy nosisz pod sercem syna, czy córkę. A jak było u Ciebie? Podziel się swoją historią!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here