Komedii romantycznych jest wiele, co roku wychodzą nowe filmy, które skupiają się na miłości między kobietą a mężczyzną. Część z nich jest cukierkowa z motywem świątecznym w tle, inne wyciskają z nas wszystkie łzy. A jakie są filmy, które przedstawiają relacje damsko-męskie, takimi, jakie one naprawdę są? Oto nasza lista.

Filmy o relacjach damsko-męskich

Pokusiliśmy się na umieszczenie kilku komedii romantycznych, jednak w dużej mierze zależało nam na liście filmów, które skupiają się na relacjach damsko-męskich, kiedy wenus koliduje z marsem… Doskonale wiemy, że nie są one łatwe. Relacje damsko-męskie opisują poradniki na www.botaak.pl, które mogą chociaż trochę pomóc kobietom zrozumieć mężczyzn. Teraz przedstawimy naszą listę filmów, które może wyjaśnią, czemu relacje romantyczne są takie skomplikowane.

Nie jestem łatwy (2018)

To francuska komedia produkcji Netflixa, która świetnie pokazuje świat kobiet oczami mężczyzny. Damien, główny bohater, który jest szowinistą, zostaje wrzucony w realia nowej rzeczywistości. W której wszystko jest na opak, teraz to on jest obiektem pożądania. Kobiety są seksistowskie i szowinistycznie i traktują głównego bohatera w sposób przedmiotowy, dokładnie tak – jak Damien traktował kobiety w normalnym życiu. W tym filmie kobiety zarabiają na dom, a mężczyźni wychowują dzieci i zajmują się domem. To oni doświadczają teraz nękania i dyskryminacji ze względu na swoją płeć. Film obowiązkowy dla każdego, uwrażliwia na problemy społeczne, z którymi się zmagamy i pokazuje, jak naprawdę wyglądają relacje damsko-męskie.

Czego pragną kobiety (2000)

To kolejny film, gdzie w roli głównej występuje mężczyzna kobieciarz. Fabuła skupia się na tym, że Nick, specjalista do spraw marketingu i reklamy, po wypadku, zaczyna słyszeć myśli innych kobiet. Dowiaduje się, że w pracy uważany jest za szowinistę, postanawia skorzystać z wypadku i przedstawia kobiece pomysły na produkty jako własne, ale nowa umiejętność pozwala mu też dotrzeć do nastoletniej córki.

Fatalne zauroczenie (1987)

Zróbmy sobie przerwę od komedii romantycznych, kolejną ciekawą propozycją jest thriller, który wyreżyserował Adrian Lyne. To dość nietuzinkowa propozycja, ponieważ… zwykle w rozterkach miłosnych kobieta przedstawiana jest jako ta “słabsza”. Tutaj jest odwrotnie, kobieta staje się prawdziwym zagrożeniem. Fabuła jest prosta, krótki niezobowiązujący romans między bohaterami przeradza się w niebezpieczną obsesję kobiety, która zrobi wszystko, by jej ukochany nie wrócił do swojej żony.

Ludzki głos (2020)

To film krótkometrażowy, fani filmów Almodóvara będą zachwyceni, ponieważ w tych 30 minutach wyjawia się cały kunszt reżyserki Pedra. Film powstał na podstawie dramatu Jeana Cocteau. Opowiada on o porzuconej kobiecie, która prowadzi rozmowę telefoniczną ze swoim kochankiem, który od niej odszedł. Almodóvar słynie z silnych kobiecych bohaterek, nie inaczej jest też w tym filmie, gdzie główną rolę gra słynna Tilda Swinton. Film wciągnie was w prawdziwy dramat miłosny, do końca pozostaniecie w niepewności, czy skończy się on tragedią, czy bohaterka będzie jednak miała swój happy end.

Wyśnione miłości (2010)

To jeden z popularniejszych filmów Xaviera Dolana i skupia się na trójkącie miłosnym. Francis (którego gra sam reżyser!) i Marie są najlepszymi przyjaciółmi, ich przyjaźń jednak zostaje poddana próbie, kiedy oboje zakochują się w Nicolasie. Film opowiada o staraniach dwójki przyjaciół o uczucie mężczyzny. Co będzie silniejsze? Miłość, czy przyjaźń?

Historia małżeńska (2019)

To film o tym, że nie ma dobrych rozwodów. Wszystkie są tak samo straszne. W roli głównej występują Scarlett Johansson i Adam Driver. Historia opowiada o z pozoru szczęśliwym małżeństwie, które decyduje się na rozwód,  zaczyna się rozprawa sądowa, która zmieni ich życie. Film opowiada nie tylko o relacjach międzyludzkich, ale też o tym, jak stracili kontakt ze sobą i jak okrutny jest system prawny w USA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here