Kudzu to roślina, która w Japonii jest znana od setek lat, również w Chinach wykorzystywana jest w leczeniu wielu dolegliwości. Niestety jej sława nie dotarła jeszcze do naszego kraju, a kudzu jest mało powszechną rośliną. Niewiele osób wie, jakie właściwości na korzeń kudzu. Kiedy warto go stosować?

Kudzu – co to jest?

Kudzu to roślina, która może być znana pod nazwą opornik lub ołownik łatkowaty. Pochodzi z rodziny bobowatych. Jest to pnącze, które imponuje rozmiarem. Może sięgać nawet 12 metrów, a jego fioletowe kwiaty zachwycają wyglądem.

Kudzu właściwości lecznicze ma wyłącznie korzeń. Powinny go stosować kobiety w wieku menopauzalnym, gdyż estrogen, który w nim występuje, pomaga uporać się z falami gorąca, ubytkami masy kostnej czy zawrotami głowy.

Kudzu korzeń jest również dobry dla mężczyzn. Jego zaletą jest to, że hamuje aktywność testosteronu, który ma wpływ na rozwój raka prostaty.

Kudzu wykorzystywany jest do leczenie wielu dolegliwości. Warto go wykorzystywać, gdy borykamy się z alergią, gorączką, grypą, nudnościami czy bólami migrenowymi. Kudzu właściwości lecznicze można również wykorzystać w walce z chorobą XXI wieku, czyli cukrzycą.

W walce z nałogami

Alkoholizm to choroba, która atakuje podstępnie i jest trudna do wyleczenia. Pacjent musi wykazać się siłą i determinacja, by sobie poradzić. Potrzebne jest leczenie psychologiczne, jak i farmakologiczne. W walce z nałogiem warto wypróbować wszystkie dostępne środki.

Kudzu korzeń może okazać się jednym z atrybutów wszystkich osób, które chcąc wygrać z nałogiem. Naukowcy ustalili, że związki flawonoidowe mają zdolność ograniczenia wypijanego alkoholu. Dzięki temu pacjentom będzie łatwej zerwać z nałogiem.

Nie do końca wiadomo, dlaczego kudzu korzeń ma takie właściwości. Jedna z teorii mówi, że w trakcie spożywania alkoholu w mózgu wydziela się dopamina, czyli hormon szczęścia. Korzeń kudzu ma takie samo działanie, dlatego organizm człowieka ma mniejsze trudności, by zrezygnować z alkoholu.

Badania naukowców dotyczące wpływu kudzu na spożywany alkohol zostały udowodnione. Przeprowadzono badania na zwierzętach, a następnie potwierdzono je na grupie 14 ochotników.

Naukowcy przypuszczają, że korzeń kudzu może pomóc również w walce z innymi nałogami. Palenia papierosów, a może nawet zażywanie narkotyków najprawdopodobniej warto wspierać zażywając kudzu, które pomoże zerwać z nałogiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here