Z wiekiem skóra traci swoją elastyczność, co wiąże się z powstawaniem zmarszczek. Najbardziej narożna na utratę jędrności jest skóra wokół oczu. Dlatego wiele osób, aby dłużej zachować młody wygląd, decyduje się na zabieg korekty powiek. Jednak który rodzaj plastyki powiek jest bezpieczniejszy dla pacjenta — operacyjny czy laserowy?
Czym jest zabieg korekty powiek?
Korekta powiek polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej i skóry z okolic oczu, co pozwala zniwelować nieestetyczne worki pod oczami, zmarszczki czy też opuchliznę. Korekta powiek to zabieg oferowany przez www.clinicforyou.pl, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie świeższego i młodszego wyglądu twarzy. Korektę opadających powiek wykonuje się zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym, a nacięcia są robione w naturalnych obrębach twarzy, aby blizny były nieznaczne i mało widoczne.
Operacyjna korekta powiek
Dzięki mięśniom odpowiedzialnym za mimikę możemy wyrażać emocje, jednak ich praca z czasem słabnie, prowadząc do starzenia się skóry. Intensywny tryb życia oraz częste problemy ze snem prowadzą do zmęczenia tkanki i skutkują powstaniem opadających powiek.
Korekta powiek górnych jest obecnie jednym z popularnych zabiegów wykonywanych w celu osiągnięcia młodszego wyglądu twarzy. Nadmiar luźnej skóry w okolicy oczu może powodować problemy ze wzrokiem. Chirurgiczna operacja powiek pozwala pozbyć się rozciągniętej skóry oraz tłuszczu zgromadzonego pod powieką. Jest to zabieg inwazyjny, więc wymaga wykonania nacięć w załamaniu powiek. Po operacji występuje obrzęk i zasinienie, które zwykle ustępują w ciągu 2 tygodni od zabiegu, a blizny po zagojeniu się ran są zupełnie niewidoczne.
Czy możliwe jest wystąpienie powikłań po korekcie powiek górnych? Powikłania zdarzają niezwykle rzadko i mogą dotyczyć problemów z zamykaniem powiek czy też wywinięcia dolnej powieki.
Laserowa korekta powiek
Laserowa korekta powiek podobnie jak ta operacyjna jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym. Ta metoda jest uznawana za bezpieczniejszą dla pacjenta, a rekonwalescencja po jej przeprowadzeniu przebiega szybciej. Zabieg opadającej powieki wykonuje się przy pomocy lasera, który umożliwia większą precyzję i znacznie ogranicza wystąpienie krwawienia. Zbędna skóra z okolic oczu zostaje usunięta, a obrzęk i zasinienie są mniej widoczne.
Laserowa korekta powiek może pomóc w przywróceniu odpowiedniego napięcia skóry wokół oczu. Laser stymuluje powstawanie nowych włókien kolagenowych i sprawia, że zmarszczki stają się mniej wyraźne. Ten rodzaj korekty opuchniętych powiek górnych nie zaleca się osobom, które mają problemy z nadmiarem skóry, gdyż uzyskane po zabiegu efekty nie będą zadowalające.
Zarówno korekta powiek górnych, jak i korekta powiek dolnych pozwalają osiągnąć efekty, które utrzymują się latami. Jednak z wiekiem skóra jest narażona na utratę swojej witalności, dlatego należy prawidłowo o nią dbać, pamiętając o jej nawilżaniu i chronieniu przed działaniem słońca.