Zdrowe odżywianie łączy się na ogół z aktywnością fizyczną. Te dwa elementy, wzajemnie dopasowane, są w stanie pomóc osiągnąć zdumiewające efekty. Pozwalają one utracić zbędną tkankę tłuszczową, która na pewnym etapie będzie przeradzać się w tzw.masę – jak to bywa w przypadku kulturystów. Nie można jednak zapomnieć o tym, że koniecznością jest posiłek, który należy zjeść po treningu. Dlaczego? Jaka jest waga takiego posiłku? Oto kilka bezcennych informacji.

Odpowiednie składniki odżywcze

Jem zdrowo, ćwiczę ale efektów brak. Dlaczego? Odpowiedzialnością obarczyć można posiłek po treningu. Dokładnie to jego brak. Trzeba dopilnować tego, aby zawsze zaplanować https://dietly.pl/blog/posilki-potreningowe-przepisy posiłek potreningowy. Jest to o tyle ważne, że przez to można zachować proces katabolizmu, który wymusza aktywność fizyczna. Trening w jakiejkolwiek formie doprowadza do rozpadu białek budujących mięśnie. Aby taki proces móc zahamować, należy coś zjeść. Posiłek, który będzie odpowiedzialny za dostarczenie odpowiednich składników odżywczych. Takie danie, które nie musi być wielce skomplikowane, pomoże zregenerować się mięśniom, jak również odnowi zapas glikolu, odpowiedzialnego za rezerwy energetyczne.

Forma posiłku potreningowego

Nie ma jednoznacznych produktów jakie należy spożyć po treningu. Jest o o tyle ważne, że każda osoba zaangażowana aktywnie fizycznie, ma inne preferencje smakowe. Warto jednak pilnować się kilku zasad, jakie pomogą dobrze zaplanować taki posiłek. Wśród zalecanych wymienić można:

  • produkty bogate w łatwo przyswajalne cukry proste,
  • niepełnoziarniste produkty zbożowe,
  • produkty bogate w białko i węglowodany.

Warto również nadmienić, że nawet wegetarianie i weganie muszą pamiętać o takich posiłkach, gdzie obecne mogą być chociażby nasiona roślin strączkowych, tofu, orzechy, nasiona, pestki, amarantus, komosa ryżowa.

Posiłek po treningu na diecie redukcyjnej

Temat, któremu należy poświęcić osobną chwilę. Co jeść, aby schudnąć? Produkty bogate w duże ilości białka, jak powyżej. Można jednak pomyśleć o tym, aby zminimalizować udział węglowodanów i tłuszczy. Nie można z nich jednak w ogóle rezygnować. Pod uwagę można wziąć takie przykłady jak koktajl z odżywki białkowej, mleka oraz mrożonych malin, czy też chudy jogurt, który można wzbogacić dodatkiem owoców, np. jagodami. Zamiast tego można postawić na niezwykle popularne lekkie twarożki, gdzie można wkroić pomidorki koktajlowe.

Posiłek na masę

Uwagi jakie na pewno zainteresują kulturystów, starannie budujących swoją tkankę mięśniową. Posiłki powinny zostać w odpowiedni sposób zbilansowane, dopasowane do indywidualnych potrzeb danej osoby. Jak najbardziej wskazane jest białko. Nie trzeba jednak doprowadzić do całkowitej likwidacji węglowodanów. Ich znaczenie jest ogromne, ponieważ to one odpowiedzialne są za prawidłowy rozwój tkanki mięśniowej. Ze spokojem można także bazować na zdrowych tłuszczach, jak chociażby oleje z pestek, orzechy, nasiona czy też uwielbiane awokado. Takie składniki wspierają również całościowy proces proces regeneracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here