Na rynku medycyny estetycznej znajdziemy wiele możliwości poprawienia stanu naszej skóry poprzez różnego rodzaju zabiegi. Możemy wybrać rodzaj zabiegu zależnie do rodzaju naszych potrzeb, jednak wiele osób martwi się ewentualnymi problemami mogącymi wystąpić w późniejszym czasie.

Dla osób chcących zadbać o swoją skórę w bezpieczny sposób, który nie niesie ze sobą nieprzyjemnych skutków ubocznych, polecany jest zabieg HIFU. Jak działa i jakich możemy spodziewać się efektów? Dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

Co to jest i jak działa zabieg HIFU?

HIFU (ang. high-intensity focused ultrasound / pol. skupiona wiązka fal dźwiękowych) jest to nieinwazyjny zabieg liftingu, wykorzystujący skupione wiązki fal ultradźwiękowych. Obecnie jest on najpopularniejszym zabiegiem, głównie ze względu na brak konieczności użycia skalpela podczas jego wykonania.

Dzięki skoncentrowanej wiązce fal o wysokiej energii komórki ciała zostają wprawione w ruch i tarcia, co powoduje wytwarzanie ciepła w tkankach. Doprowadza to do niewielkich poparzeń, wielkości 0,5-1mm co w efekcie doprowadza do rozpoczęcia procesu regeneracji i odbudowy stymulowanych tkanek. Wykorzystywane fale ultradźwiękowej docierają do głębszych warstw skóry, więc nie powstają uszkodzenia naskórka.

Jak wygląda zabieg?

Na początku wykonywania zabiegu, na skórę nakładany jest specjalny żel,  który umożliwia falom dźwiękowym dostanie się do komórek skóry położonych głęboko. Następnie do skóry przykładana jest głowica emitujące fale ultradźwiękowe.

W zależności od miejsca wykonywania zabiegu, trwa on około 60 min i jest wykonywany przez lekarza lub kosmetologa. W większości przypadków zadowalające efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, lecz zdarza się, że zabieg jest powtarzany.

Osoby z wrażliwą skórą nie powinny poddawać się zabiegowi więcej niż trzy razy, a dla osób z mocniejszą skórą poleca się powtórzenie zabiegu do sześciu razy. Postępy w kuracji oczenia lekarz i w porozumieniu z pacjentem określa ilość zabiegów. Powinny być one wykonywane z przerwą wynoszącą co najmniej miesiąc od zakończenia wcześniejszego zabiegu.

Jakie są efekty?

Zabieg jest najczęściej wykonywany na skórze twarzy i szyi. Powoduje on zwiększone wydzielanie kolagenu, dzięki czemu skóra staje się wygładzona i bardziej sprężysta niż przed zabiegiem. Pomimo, że skuteczność zabiegu HIFU jest bardzo wysoka, a pierwsze efekty można zauważyć niedługo po zabiegu, na całkowite efekty trzeba czekać około 90 dni, wtedy zakończy się proces regeneracji komórek.

Zalecenia przed i po zabiegu

Zabieg HIFU nie niesie ze sobą poważnych skutków ubocznych. W krótkim czasie po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie skóry. Zaleca się aby nie stosować żadnych peelingów złuszczających, używania delikatnych kosmetyków oraz ostrożności nawet podczas śmiania się czy żucia. Należy unikać wysiłku fizycznego. Nie powinno się również zażywać leków przeciwbólowych, oprócz paracetamolu.

Nie jest wymagane specjalne przygotowanie się do wykonania zabiegu. Wykonanie go zawsze poprzedza konsultacja z lekarzem, który na miejscu przekazuje wszystkie najważniejsze informacje, również ewentualne przeciwskazania. Ważną informacją przed zabiegiem jest zalecenie nie stosowania leków przeciwzapalnych, takich jak ibuprofen lub nurofen.

Zmniejszają one powstawanie stanów zapalnych, które są potrzebne do tego, aby zabieg przeszedł prawidłowo i przyniósł oczekiwane efekty. Można go wykonywać przez cały rok, nie tylko w okresie jesienno-wiosennym.

hifu cena

HIFU – zabieg dla każdego?

Mimo, że jest to zabieg wyjątkowo bezpieczny i nieinwazyjny, ma swoje przeciwskazania. Przede wszystkim nie powinny z niego korzystać osoby chore na jedną z tych chorób:

  • choroba nowotworowa,
  • choroba serca,
  • choroba skóry,
  • dermatoza,
  • rany oraz skłonność do powstawania keloidów,
  • padaczka,
  • niewyrównana cukrzyca,
  • przewlekłe choroby neurologiczne.

Do innych osób, które nie powinny korzystać z tego zabiegu są kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz osoby zażywające leki przeciwzapalne oraz posiadające rozrusznik serca czy metalowe implanty. Nie powinno się go również stosować przez 2 tygodnie od poddania się zabiegowi z użyciem botoksu oraz kwasu hialuronowego.

Zabieg HIFU polegający na użyciu ultradźwięków przynosi wspaniałe efekty, do których przekonało się wiele osób. Dodatkowo, nie niesie ze sobą zagrożenia skutkami ubocznymi i ni wykorzystuje inwazyjnych metod, co jeszcze bardziej przekonuje do niego nawet najbardziej niezdecydowane osoby. Należy jednak pamiętać, że nie każdy może się mu poddać. Ważne, aby zawsze zasięgnąć rady specjalistów. Znajdź urządzenie hifu: https://medikapoland.pl/pl/20-hifu-sprzet-urzadzenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here