Wszyscy ludzie mieszkający w blokach mają balkony. Niestety często ich powierzchnia jest tak mała, że można tam postawić jedynie kwiaty doniczkowe. Trudno zatem dokonać gustownej aranżacji. Wyjątkiem są większe tarasy w domkach jednorodzinnych, na których jeszcze bardziej da się odpocząć wspólnie z rodziną. Chcąc je zamienić w przytulniejsze miejsca, warto zakupić zewnętrzny dywan. Jak powinna wyglądać taka wykładzina na taras?

Materiał jest najważniejszy

Przy wybieraniu wykładziny na balkon, przede wszystkim należy patrzeć na to, z jakiego materiału jest ona wykonana. Nie może przypominać zwykłego pokojowego dywanu z naturalnego włosia. Dlaczego? Odpowiedź jest oczywista. Po prostu jest ona ciągle narażona na wilgoć, promienie słońca, deszcz i inne czynniki atmosferyczne. Musi być zatem trwała, a także łatwa w czyszczeniu za pomocą specjalnego proszku.

Właśnie dlatego, jeżeli chodzi o wykładziny zewnętrzne na balkon, najlepiej sprawdzą się te wykonane z elastycznego polipropylenu, czyli węglowodorowego polimeru termoplastycznego, charakteryzującego się niezwykłymi właściwościami antystatycznymi. Oczywiście na niektórych tarasach można położyć również dywan przypominający swoim wzorem drewno, kamień. Piękna jest również puszysta wykładzina na balkon, która została tak stworzona, aby imitowała trawę.

Rozmiar oraz kształt też mają znaczenie

Kolejny element, o którym trzeba pamiętać, to wielkość. Co z tego, jeżeli Wykładzina na taras będzie bardzo stylowa i pasująca do danego miejsca (kontrastująca z nim, przyciągająca wzrok sąsiadów), jeżeli konieczne okaże się jej przycinanie. Należy zatem taką dekorację wcześniej odpowiednio wymierzyć, aby mieć pewność, że idealnie zmieści się na tarasie czy balkonie. Najlepiej zrobić to już podczas projektowania takiej przestrzeni.

Rozmiar to jedno, ale równie istotny jest sam kształt. Tutaj można zaszaleć, bo w sklepach dostępne są nie tylko wykładziny zewnętrzne na balkon prostokątne, kwadratowe, ale także znacznie bardziej oryginalne. Te pierwsze to propozycja dla spokojnych domowników lubiących minimalizm. Z kolei ekstrawagancka forma to coś dla ludzi, którzy spędzają wiele czasu przy wykańczaniu podłoża balkonowego. Wiele zależy więc od indywidualnej kwestii.

Najważniejsze, aby wykładzina na balkon czy wykładzina na taras była zawsze odpowiednio dobrana pod kątem całego wystroju danego otoczenia. Jeżeli nie mamy jednak pewności, na jakie dywany outdoor się zdecydować, to wtedy warto skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy klienta w sklepie z artykułami gospodarstwa domowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here