Nowoczesne technologie sprawiają, że medycyna estetyczna ma coraz więcej do zaoferowania. Już nie kojarzy się wyłącznie z inwazyjnymi zabiegami, które są ryzykowane i wymagają długie okresu rekonwalescencji. Coraz częściej zarówno panowie, jak i panie decydują się na bezbolesne zabiegi, które dostępne są w przystępnych cenach oraz przynoszą szybkie efekty. Poznaj kilka najpopularniejszych terapii oferowanych w gabinetach medycyny estetycznej, które w ostatnich latach cieszą się największych powodzeniem oraz dowiedz się, co tak naprawdę oznacza termin zabiegi bezinwazyjne.

Terapie bezinwazyjne – co to znaczy?

Spotkałaś się już z pojęciem zabiegów bezinwazyjnych? Są one oferowane w niemal każdym gabinecie medycyny estetycznej. Co tak naprawdę należy się po nich spodziewać? Aby dana procedura została nazwana bezinwazyjną, podczas jej wykonywania nie może dojść do przerwania ciągłości naskórka. Nie używa się więc w ich trakcie narzędzi, takich jak skalpel, które są umieszczane wewnątrz ciała. Inaczej bywają nazywane zabiegami niechirurgicznymi. W ich zakres wchodzi także tzw. kosmetyka biała, czyli masaż, lasery czy peelingi skóry. Celem tego typu zabiegów jest dostarczenie cerze składników aktywnych, ujędrnienie skóry czy nawilżenie jej. Dzisiejsza kosmetologia dysponuje wieloma różnymi metodami, które rozwiązują popularne problemy skórne, więc coraz więcej osób decyduje się nie uciekać już do zabiegów inwazyjnych.

Zabiegi bankietowe – kiedy warto na nie postawić?

Jeszcze innym rodzajem zabiegów są bankietowe. Decydują się na nie panie i panowie przed wielkimi wyjściami, kiedy chcą wyglądać doskonale, ale w ostatnim czasie zapomnieli o codziennej pielęgnacji. Nazywane są też zabiegami ostatniej chwili, ponieważ można je wykonać nawet jeden dzień przed ważnym wydarzeniem lub jeszcze tego samego dnia. Ich zaletą jest to, że przynoszą szybki efekt, ale skóra po nich nie potrzebuje regeneracji. Cera po nich od razu wygląda zdrowo i promiennie oraz nabiera atrakcyjnego kolorytu. W przeciwieństwie do zabiegów agresywnych takich jak mezoterapia igłowa czy peelingi chemiczne, nie wywołują one efektów ubocznych w postaci zaczerwienienia skóry, wybroczyn czy małych siniaków. Ich zadaniem jest przygotowanie cery pod makijaż. Zabiegi bankietowe zazwyczaj obejmują delikatne złuszczenie naskórka, co powoduje wygładzenie zmarszczek mimicznych i innych nierówności. Następnie cera jest głęboko odżywiana i nawilżana, dzięki czemu wygląda na wypoczęta.

Dobrze znana i sprawdzona technologia HIFU

Technologia HIFU to prawdziwy przełom w zabiegach z dziedziny medycyny estetycznej. Nazywana jest też bezinwazyjnym liftingiem twarzy, ze względu na doskonałe efekty oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. Technologia ta wykorzystuje wiązki ultradźwiękowej o dużej intensywności. Uzyskana w ten sposób energia koncertuje się pod skórą, a następnie dociera pod jej powierzchnię, jednocześnie nie uszkadzając jej zewnętrznych warstw. Technologia HIFU cieszy się szerokim zastosowaniem – wykorzystuje się ją do usuwania zmarszczek oraz odmładzania skóry. Sprawdzi się podczas liftingu całego ciała, w problemach takich jak zwiotczenia skóry, brak jędrności czy nadmiar tłuszczu. Więcej informacji na temat tej nowatorskiej technologii możesz dowiedzieć się na stronie https://skopia-ec.pl/zabiegi/medycyna-regeneracyjna/hifu-bezoperacyjny-lifting-skory-krakow.

Wolumetria twarzy, czyli modelowanie jej owalu

Innym zabiegiem cieszącym się ogromną popularnością jest wolumetria twarzy, czyli jej modelowanie. Jej zadaniem jest skorygowanie kształtu twarzy i przywrócenie jej młodszego, harmonijnego wyglądu. Sam zabieg polega na wprowadzeniu w konkretnie partie skóry wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego – wykorzystuje się w tym celu usieciowiony kwas o gęstej konsystencji, który jest o wiele bardziej plastyczny. Wolumetria twarzy jest praktycznie bezbolesna i zapewnia długotrwałe, niemal natychmiastowe efekty. Warto zdecydować się na ten zabieg w celu redukcji opadających policzków, uwydatnienia kości policzkowych lub żuchwy oraz wygładzenia nawet głębokich bruzd oraz zmarszczek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here