Jednym z ważniejszych momentów podczas urządzania łazienki jest wybór baterii. Jest to pewnego rodzaju wisienka na torcie i element, który może nadać pomieszczeniu określony charakter i zapewnić wygodę. Jednocześnie znalezienie odpowiednich modeli ze względu na bogactwo wyboru może być niemałym wyzwaniem. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań idealnej baterii do prysznica, wanny i umywalki.

Bateria prysznicowa

Świat nowoczesnych baterii prysznicowych oferuje sporą różnorodność, co daje możliwość maksymalnego dopasowania wyposażenia kabiny do własnych potrzeb czy też budżetu na remont. W pierwszej kolejności przemyśleć sposób montażu. Dostępne są przede wszystkim baterie naścienne i podtynkowe. Należy też wziąć pod uwagę montaż np. deszczownicy czy też panelu z hydromasażem.

Istotna jest też jakość głowicy odpowiedzialnej m.in. za szczelność baterii. Ten element ma też decydujący wpływ na rozmiar strumienia i regulację temperatury wody. Ważne są także uchwyty. Choć opcja z dwoma pokrętłami jest efektowna, to większą wygodę i oszczędność wody może zapewnić wersje jednouchwytowa z dźwignią. Warto zadbać o to, żeby bateria do umywalki pasowała do tej do prysznica, czyli miała podobne uchwyty, kolory i styl.

Bateria wannowa

Właściciele wanien również mogą liczyć na niemały wybór baterii. W internetowym sklepie eŁazienki.pl oprócz modeli naściennych i podtynkowych można spotkać się m.in. z bateriami wolnostojącymi i na brzeg wanny. Warto zastanowić się, która z opcji zapewni największy poziom wygody podczas kąpieli bądź prysznica. Ponadto koniecznie należy zwrócić uwagę na jakość, czyli m.in. surowce i wykonanie baterii.

Nie bez znaczenia są również rozwiązania pomagające zaoszczędzić wodę. Pomocny może okazać się perlator, który można zamontować również w bateriach prysznicowych i umywalkowych. Taki element napowietrza wodę, zwiększając objętość strumienia, co może prowadzić do mniejszego zużycia wody. Z kolei dla komfortu i bezpieczeństwa przydatny może okazać się termostat i inne technologie chroniące przed przypadkowymi poparzeniami.

Bateria umywalkowa

Umywalka często jest centralnym punktem łazienki, dlatego z pewnością warto zadbać o odpowiedni design baterii. Na stronie https://elazienki.pl/grohe/k/baterie/umywalkowe/ można znaleźć modele w różnych stylach i kolorach, co pozwoli na osiągnięcie harmonii stylistycznej. Jednak nie tylko wygląd baterii jest ważny. Należy też przyjrzeć się bliżej kwestiom technicznym związanym np. z montażem czy też zużyciem wody.

Baterie umywalkowe mogą być np. naścienne, podtynkowe, stojące czy też podłogowe. W przypadku uchwytów dostępne są wersje jednouchwytowe i dwuuchwytowe. Dodatkowo można spotkać się z nowoczesnymi modelami działającymi na dotyk. Warto też sprawdzić, czy wylewka jest stała, czy też ruchoma. Druga z opcji pozwala na ustawienie strumienia wody w dowolnym kierunku np. podczas mycia umywalki czy też odchylenie baterii w celu nalania wody do miski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here