Alkomaty to popularne urządzenia, które można sobie zakupić także na użytek prywatny. Choć są one kojarzone zazwyczaj z policją i służbami mundurowymi, to jednak przydają się również w zwykłym gospodarstwie domowym. Alkomat zazwyczaj jest użytkowany przez osoby, które mają wątpliwości co do swojej trzeźwości po zakrapianym przyjęciu. Bez sprawdzenia nie chcą zatem np. iść do pracy lub wsiąść za kierownicę samochodu. Kupienie alkomatu to bardzo odpowiedzialne zachowanie podyktowane względami praktycznymi i mądrością życiową.

Dlaczego alkomat z atestem?

Alkomaty, podobnie jak wszelkie inne urządzenia, występują w różnych jakościach. Jeśli komuś zależy na oszczędnościach, może kupić najprostszy model alkomatu, lecz nie ma żadnej gwarancji, że będzie z takiego sprzętu zadowolony. Z kolei specjalistyczne alkomaty są droższe, jednak wykazują się też niesamowitą precyzją i prawie nigdy się nie psują. Lepiej zatem zainwestować w lepszy Alkomat z atestem, czyli taki, który spełnia wszelkie normy przewidziane dla tego typu urządzenia. Jest on opatrzony gwarancją producenta i pochodzi od sprawdzonego dostawcy. Takie profesjonalne alkomaty sprawdzają się w naprawdę ekstremalnych sytuacjach.

Jak działają alkomaty elektrochemiczne?

Alkomaty elektrochemiczne wykrywają cząsteczki alkoholu w wydychanym przez daną osobę powietrzu. Dzieje się tak dlatego, że alkohol wchodzi wówczas w reakcję ze związkami zawartymi w urządzeniach. Mogą to być np. związki platyny, złota czy nadmanganianu potasu. Sprzęty tego typu posiadają niezwykle czuły sensor elektrochemiczny, więc nie ma mowy, aby alkomat nie zarejestrował faktu, iż dana osoba nie jest jeszcze w pełni trzeźwa.

Dlaczego warto zakupić najbardziej profesjonalny alkomat?

Wiele prostych urządzeń dostępnych w marketach czy na miejskich bazarkach to sprzęty, które zawodzą wtedy, gdy są naprawdę potrzebne. Pomiary okazują się przekłamane i w efekcie dalej nie wiadomo, czy prowadzenie auta lub podjęcie pracy wiąże się z ryzykiem. Najbardziej nowoczesne i funkcjonalne urządzenia mają znikomy margines błędu, więc można być pewnym co do uzyskanego pomiaru. Poza tym nie trzeba ich tak często kalibrować jak zwykłych alkomatów bez atestów i dodatkowych funkcji. Sprzęty są solidne i mobilne, więc można je nosić zawsze przy sobie. Zapewniają komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here