Przewożenie różnego rodzaju towarów, zwłaszcza na długich dystansach, to nie lada wyzwanie. Dlatego też towary muszą zostać starannie zabezpieczone, aby trafić do klientów w nienaruszonym stanie. Powszechnie stosowanym rozwiązaniem są europalety plastikowe. Dlaczego warto wybrać tego typu pojemniki? Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety palet.

Plastikowe palety a palety drewniane – różnice

Jeszcze do niedawna wszędzie używano palet drewnianych, niemniej jednak obecnie odchodzi się od nich na rzecz palet z plastiku właśnie. Jakie właściwości mają plastikowe opakowania i z jakiego powodu są lepszą opcją, aniżeli palety z drewna? Otóż, przede wszystkim plastik jest dużo bardziej solidnym i wytrzymałym materiałem, a to jeden z najistotniejszych postulatów, jeśli chodzi o transportowanie wyrobów, gdyż ich ochrona jest sprawą priorytetową. Plastik w przeciwieństwie do drewna nie ulega łatwemu zniszczeniu, nie jest też podatny na grzyby i pleśń. Plastikowe pojemniki mogą służyć przez dłuższy czas i nie tracą na wartości.

Europalety plastikowe dla różnych branż

Palety wykonane z plastiku służą nie tylko do przewożenia towarów spożywczych dla hipermarketów. Transportować w ten sposób można praktycznie wszystko. Przewożone są towary chemiczne, farmaceutyczne, przemysłowe i reprezentujące właściwie wszystkie branże. Idea europalet polega właśnie na tym, aby pomniejsze elementy połączyć w jeden większy zbiór. Towary połączone łatwiej przewozić. Poza tym, można bardzo łatwo załadować palety do samochodów dostawczych za pomocą funkcjonalnych wózków widłowych. Europalety sprawiają, że poszczególne produkty nie wypadają i nie przewracają się podczas transportu. Dzięki paletom utrzymuje się zatem produkty w dobrym stanie, nie narażając się na straty. To bardzo ważne dla przedsiębiorców, gdyż transport towarów wcześniej był niemal zawsze związany z częściową utratą produkcji.

Czy plastikowe palety są zgodne z ekologią?

Jednym z atutów palet z plastiku jest to, że podlegają one recyklingowi. Nawet, jeśli paleta nie nadaje się już do transportu produktów, zawsze można wykonać z niej inną przydatną rzecz. Nic się nie marnuje, a o to przecież chodzi. Ochrona środowiska polega na powtórnym wykorzystywaniu tych samych rzeczy, więc europalety idealnie wpisują się w ten trend. Palety sprawdzają się jednak przede wszystkim w długotrwałej eksploatacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here