Zrobiłaś sobie piękny manicure hybrydowy? Super, w takim razie możesz cieszyć się nim przez cztery długie tygodnie. Po tym czasie jednak warto pomyśleć o tym, by zdjąć lakier i nałożyć kolejny bądź odbudować płytkę. Jaką metodę wybrać?

Samodzielnie w domu? Tylko zmywacz do hybryd

Jeśli samodzielnie robisz manicure hybrydowy, prawdopodobnie dobrze wiesz, że nie jest to lakier, który można zmyć łatwo zwykłym zmywaczem. Do tego potrzebny jest specjalistyczny zmywacz do hybryd na bazie acetonu, który zmiękczy lakier i pozwoli mu pięknie odejść od płytki. Pod żadnym pozorem nie zdzieraj go i nie próbuj na siłę podważać. To może skończyć się poważnymi ubytkami w płytce paznokcia. Jeśli chcesz ściągnąć lakier bezpiecznie za pomocą zmywacza, możesz najpierw trochę zetrzeć go pilniczkiem, jednak nie jest to konieczne. Następnie dobrze nasącz waciki i przyłóż je do paznokci. Później zaciśnij na paznokciach specjalne klipsy, które pomogą utrzymać waciki w odpowiednim miejscu. Po 10-15 minutach lakier zacznie odchodzić. Wtedy musisz już tylko za pomocą kopytka czy patyczka usunąć resztki pozostałe na płytce. Pozostały lakier spiłuj blokiem polerskim i nałóż odżywkę bądź zacznij przygotowywać paznokcie do kolejnego zabiegu.

A może frezarka?

Dla osób doświadczonych i sprawnych kosmetyczek, zdejmowanie hybrydy frezarką to nic trudnego. Do tego trzeba jednak uwagi i sprawnej dłoni. Jeśli więc dopiero zaczynasz przygodę z hybrydami, nie rób tego samodzielnie. Zawsze możesz zgłosić się do specjalistki bądź sięgnąć po aceton. Metoda ta pozwala na szybkie pozbycie się hybrydy poprzez spiłowanie jej, jednocześnie nie naruszając płytki paznokcia. Takie przynajmniej jest założenie. Niedoświadczona kosmetyczka może jednak uszkodzić płytkę i sprawić, że paznokcie bardzo na tym ucierpią. Frezowanie należy wykonywać delikatnie choć szybko i zdecydowanie, korzystając z różnych frezów.

Hybryda już zdjęta? W takim razie czas na kolejny manicure! A może odżywkę, by trochę wzmocnić płytkę? Cokolwiek wybierzesz, Twoje paznokcie będą prezentować się pięknie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here