Hiv to choroba, z której nie da się wyleczyć mimo tego, że znamy ją od bardzo dawna. Powstało wiele prac naukowych na ten temat, ale niewiele się zmieniło. Osoby bardzo bogate jak jeden z koszykarz potrafią z tego wyjść, ale zwykłego człowieka na to nie stać. W przypadku hiv wystarczy jakaś nie duża infekcja i człowieka nie ma. Szanse na wyleczenie są zerowe, bo nasz układ odpornościowy w ogóle na to nie reaguje.

W Polsce mało się mówi na temat zakażeń wirusem hiv, bo nie jest to aż tak powszechne. Obecnie według statystyk łącznie od czasu badania wirusa hiv zarażonych zostało nieco ponad dwadzieścia cztery tysiące osób. Liczba nie jest duża, ale jednak jest to spore ryzyko nie wiedzieć, że ma się kontakty z taką osobą. Chodzi oczywiście o kontakty seksualne i wtedy zaczynają się problemy. Zdrowie człowieka nie dla wszystkich ma znaczenie, dlatego nie ma leku, który jednoznacznie dawałby efekty. Szkoda, bo przecież o ile w Polsce na hiv nie choruje dużo osób to na świecie jest o wiele gorzej. Te osoby mógłby uzyskać pomoc i mógłby zacząć swoje życie od nowa. Na razie nic się tutaj nie zmienia aczkolwiek ciągle się słyszy, że coś nowego odkryto. Niestety na tym te rewelacje się kończą i dalej już takie leki nie trafiają do nikogo.

Ile kosztuje badanie hiv w Polsce?

Nie jest to bardzo drogie, bo najpierw można kupić sobie tani test domowy. Jeśli wyjdzie jedna kreska to oznacza negatywny wynik, a jeśli dwie to oznacza, że mamy antyciała hiv i trzeba się zgłosić do specjalistów. Wtedy otrzymamy już w stu procentach rzetelne badania w laboratorium, które będzie kosztowało niecałe sto złotych. Warto je zrobić żeby dowiedzieć się, co się dzieje i czy naprawdę mamy się, o co martwić.

Kiedy badać się na hiv?

Trzeba wiedzieć, kiedy powinniśmy zbadać się na hiv, a kiedy nie, dlatego takie informacje mogą się przydać nam albo naszym znajomym. Trzeba pamiętać o tym, że to nie jest także mieliśmy kontakty z kimś, kogo podejrzewamy o wirusa Hiv i chcemy się badać. Od momentu zakażenia dopiero po około dwunastu tygodniach można będzie poddać się badaniom, które wskażą lub nie, że jest coś nie tak.  Najczęściej przyczyna zarażenia się wirusem Hiv są kontakty seksualne. Wiele osób w ten sposób się zaraziło, bo nie były ostrożne.

Dzisiaj uprawianie seksu z kimkolwiek jest modne, dlatego później można za to zapłacić bardzo dużo i warto byłoby się zastanowić czy to jest tego warte? Można również zarazić się przez krew z taką osobą. Zakładamy, że pomagamy komuś w wypadku samochodowym i mamy kontakt z jego krwią i wtedy niestety szanse zarażenia są bardzo duże, dlatego trzeba się wtedy będzie badać.  Niestety matka, która ma hiv i jest w ciąży może dać je również dziecku. To smutne, że niewinne dziecko, które się urodziło ma już tak śmiertelną chorobę. Życie nie jest sprawiedliwe i takie dziecko niestety, ale się o tym przekonało. Błąd matki kosztuje często zdrowie i życie dziecko. Nic się na to nie poradzi, bo skoro jest chore to na razie antidotum na to nie ma, ale może się to zmieni? Zawsze trzeba mieć nadzieje i czekać aż coś wymyślą interesującego.

Kontakty seksualne

W Polsce właśnie to jest powodem zarażania się osób wirusem hiv. Zbyt często zmienianie parterów seksualnych właśnie tak może się skończyć. Jeśli już seks uprawia się z osobami, których nie znamy to byłoby dobrze robić to w zabezpieczeniu, ale o tym również wiele osób zapomina. Szkoda, bo później dowiadują się, że ich dni są tak naprawdę policzone. Ten jeden wyskok, który mieli był dla nich bardzo kosztowny i na pewno nie było to tego warte. Na refleksje jest za późno tak samo jak na naprawę tego, co się stało. Trzeba myśleć wcześniej o tym, z kim się jest, a wtedy nasze szanse na niezarażenie się wirusem hiv są o wiele mniejsze. Warto nad tym się już dzisiaj zastanowić zwłaszcza, że w ostatnim pokoleniu seks stał się modny i ludzie umawiają się z kimkolwiek i gdziekolwiek. Efekt takich spotkań może być opłakany, dlatego trzeba być bardzo ostrożnym i rozważnym, bo wiele na tym będziemy mogli niestety stracić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here