Pies, którego mamy w domu to członek rodziny. To nie jest tylko pies, ale ktoś więcej. Tym bardziej trzeba będzie wiedzieć jak takim zwierzakiem się zajmować. Bardzo dużo osób popełnia błędy, jeśli chodzi o karmienie psa. Niestety, ale to źle się kończy dla psa zdrowia. Tym bardziej, jeśli pies mało się rusza to wtedy niestety, ale czeka nas niespodzianka, bo zwierzę zacznie tyć tak samo jak człowiek.

Można spotkać na ulicach bardzo grube psy, które ledwo się ruszają. Czy są szczęśliwe przez to? Oczywiście, że nie, ale ich właściciele nie mogą tego zrozumieć. Taki pies ma problemy z sercem, kręgosłupem i po co to wszystko? Trzeba nauczyć się dbać o zdrowie psa, a wtedy będzie z nami o wiele dłużej. Nie można zapominać o tym, że jedzenie, kiedy się da i co się da nie jest najlepsze. Co się dzieje z nami, jeśli nie mamy regularnych posiłków? Jemy, kiedy mamy czas i najczęściej wygląda to tak, że na kolacje objadamy się najbardziej. Pies też powinien mieć wyznaczone posiłki każdego dnia i wtedy będzie przez to bardziej szczęśliwy. Oczywiście trzeba się również skupić na tym, co pies ma jeść, dlatego mając psa trzeba będzie zgłębiać wiedzę na temat jego wychowania, a wtedy nie będziemy mieć z nim żadnych problemów.

Tak naprawdę to ile razy dziennie karmić psa zależne będzie od jego wieku. Małe szczeniaczki, które się rozwijają i rosną potrzebują tego jedzenia więcej i częściej. W przypadku dorosłych psów jest to już inaczej, bo one często jeść nie muszą. Można psa karmić raz dziennie, ale można kilka razy dziennie. Jeśli pies przez cały dzień biega po podwórku to spala więcej kalorii, dlatego trzeba będzie mu ich dostarczać znacznie więcej. Ten, który całymi dniami leży nie spala zbyt wiele, dlatego im mniej dostanie tym lepiej dla niego.

Jak karmić naszego psa?

Trzeba też pamiętać, kiedy mamy karmić psa. Nie poleca się karmienia psa, jeśli wybieramy się na spacer. Czy nam po jedzeniu dobrze się chodzi i spaceruje? Pies, który biega też dobrze się nie będzie czuł najedzony.  Można też doprowadzić do tego, że pies zacznie mieć problemy ze skrętem żołądka, a to taksa przypadłość, że jeśli raz wystąpi to już będzie się powtarzała.  Najlepiej jest dać psu minimum godzinę przed jedzenie. Niech sobie odpocznie, a wtedy będzie przygotowany do spaceru. Można również karmić go po spacerze, bo na pewno wróci bardzo głodny.

Ile razy karmić nasze psy?

Trzeba będzie dowiedzieć się ile razy dziennie psa karmić stosownie do jego wieku. W przypadku szczeniaka może to być cztery albo pięć razy dziennie. Pamiętajmy o tym żeby karmić psa i wchodzić z nim po godzinie na spacer. Można to zrobić wcześniej, a wtedy szczeniaka nauczy się załatwiać na dworze, a nie w domu. Jeśli damy psu jedzenie i picie i pójdziemy do pracy to szanse na to, że zastaniemy przykrą niespodziankę po powrocie są stu procentowe. Trzeba się tego nauczyć, a wtedy nie będziemy mieć problemów.  W przypadku dorosłych psów dwa posiłki dziennie wystarczą. Może to być śniadanie i może to być kolacja. Po jednym i drugim trzeba pamiętać żeby wyjść na spacer aczkolwiek można to zrobić nawet kilka godzin później. Jeśli pies będzie chciał bardzo wyjść na dwór to nas o tym na pewno powiadomi.

Jeszcze inaczej karmi się starszego psa, który nie ma już takiego zapotrzebowania na kalorie.  Wtedy można wybrać jeden lub dwa posiłki dziennie. Wszystko będzie zależne od tego, jaki apetyt ma nasz pies. Nie każdy senior musi być powolny i ociężały. Zdarzają się psy, które biegają jak szalone do ostatnich dni swojego życia, dlatego trzeba wszystko pod osobowość psa dopasować, a wtedy nic mu nie będzie zagrażać i na pewno zwierzę na tym dużo zyska. Trzeba pamiętać żeby wybierać pełnowartościowe karmy dla psa. Jest ich bardzo dużo w sprzedaży, dlatego każdy coś odpowiedniego dla siebie znajdzie. Najważniejsze jest to żeby można było dostarczyć mu zdrowe i pożywne jedzenie, bo wtedy zdrowie psa będzie w o wiele lepszej kondycji. To my dbamy o psa i w naszych rękach jest wszystko, dlatego trzeba się tego dbania nauczyć i będą z tego pozytywne efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here