Wiele osób zastanawia się jak to dalej będzie z tym prądem, bo już nie jest za dobrze. Ceny mamy zbliżone do tych, co nasi bogaci sąsiedzi, ale zarobki nadal mamy wschodnie. To, dlatego nie ma się, co dziwić, że wiele osób zastanawia się, co będzie po podwyżkach. Dzisiaj mamy mnóstwo urządzeń zasilanych prądem i niestety, ale to się nie zmienia. Mówi się wiele o ekologii i dlatego dzisiaj odkurzacze maj 1/3 tej mocy, co dawniej. Tylko nikt nie mówi o tym jak ogromną moc mają czajniki elektryczne czy też komputery.

W tym drugim przypadku, jeśli chodzi o zasilacze to są coraz większe i większe. Korzystanie często z takiego komputera generuje bardzo duże rachunki i trzeba mieć tego świadomość. Nie każdy może założyć sobie instalacje fotowoltaiczną w domu, bo jest to drogie, a opinie na temat skuteczności ich działa są bardzo różne. Większość pozytywnych wystawiana jest przez firmy, które na tym zarabiają. To oznacza, że dowiemy się jak to działa, jeśli to zamontujemy. Ceny prądu od kilku lat cały czas rosną. Niestety utrzymanie wszystkich pracowników całego systemu kosztuje krocie. Prąd sam w sobie wcale nie jest drogi.

Jeśli będziemy sprawdzać sobie na rachunku, jakie są ceny to oczywiście nie będziemy wiedzieli, na co zwrócić uwagę. Rachunek za prąd jest tak skonstruowany, że mamy tysiące podatków, opłat i nie wiemy, jaka jest cena wyjściowa. To, dlatego że cena wyjściowa jest minimum o połowę niższa od tej, która później jest nam liczona. Na to wchodzą te wszystkie opłaty za przesyłanie i podatki. Niesamowite w tym wszystkim jest to, że mamy też kary za przekroczenie dwustu kilowatów, trzystu kilowatów i tak dalej. To nie są wysokiej kary, ale płacimy wtedy do rachunku od kilku do kilkunastu złotych więcej. Jak to możliwe żeby dać zarobić im więcej i być za to karanym? Takie rzeczy są tylko w Polsce.

żarówki

Ceny prądu

Obecnie za prąd trzeba zapłacić w graniach sześćdziesięciu groszy za jeden kilowat. Z tego sam prąd to będzie trzydzieści groszy. To wysoka stawka, dlatego w Polsce ogrzewanie prądem jest nieopłacalne. Kosztowałoby to krocie. To, dlatego nawet, jeśli ktoś ma pompę ciepła, która potrzebuje zasilania to wychodzi to sporo pieniędzy w sezonie grzewczym. Posiadanie klimatyzacji jest luksusem, bo wydatek jest bardzo duży. Niestety nie ma, co liczyć na poprawę tej sytuacji, bo raczej będzie coraz gorzej. Niestety w Polsce nawet gdyby prąd w stu procentach byłby z wiatraków i baterii słonecznych to my mielibyśmy ustalone najwyższe stawki w Europie.

Przeszkadza nam wiele rzeczy w działaniu państwa, ale to, że płacimy za prąd bardzo wysokie rachunki przyjmujemy na spokojnie. Szkoda, że tak się dzieje, bo może trzeba przestać utrzymywać osoby, które część z tych sześćdziesięciu groszy przejadają? Uzbierałoby się w kraju bardzo dużo ludzi, którzy z tego czerpią zyski. Tak to właśnie wygląda, na co dzień w Polsce. Prąd jest drogi, dlatego nawet posiadanie elektrycznego samochodu staje się mało opłacalne. W ostatnim czasie zostało wyliczone, że jadąc na stacje ładowania zapłacimy za przejechanie elektrycznym samochodem stu kilometrów nawet sto złotych.

Prąd drożeje

sieci elektryczne

Na razie ceny prądu zostały zamrożone, ale to jest tak zwana cisza przed burzą. Trzeba się spodziewać podwyżek i to dużych. Każde gospodarstwo domowe odczuje takie podwyżki, bo przecież prądu dzisiaj zauważmy naprawdę bardzo dużo. Trzeba, zatem znaleźć pieniądze na pokrycie tej różnicy, bo przecież nikt nam tego za darmo nie da. Najważniejsze jest to żeby dostawy prądu były cały czas, bo w z tym w okresie letnim nie jest za ciekawie.

To, dlatego że nasz kraj nie inwestuje w nic nowego i stara się korzystać z tego, co jest. Tylko, że z roku na rok w domach przybywa urządzeń, które prądem są zasilane i trzeba mieć tego świadomość. Nad tym wszystkim trzeba zapanować i dać im zasilanie, którego potrzebują. Trudno dzisiaj wyobrazić sobie życie bez prądu, ale jeśli rządy nic nie będą robić w tym temacie to któregoś dnia niestety tak będzie i zacznie się dostarczanie prądu tylko w określonych godzinach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here