Nie jest łatwo odpowiedzieć na pytanie ile powinien spać człowiek, bo mamy do tego różne podeście. Nasz organizm ma różne zapotrzebowanie na sen. Można powiedzieć, że małe dziecko powinno spać po kilkanaście godzin dziennie. Nie mówimy tylko o niemowlakach, ale również o dzieciach, które mają trzy czy pięciu lat, ale można spotkać takie dzieci, które zamiast spać po dwanaście godzin i więcej śpią po kilka. Tyle im wystarcza, dlatego nie można zmusić dziecka do spania. Co mamy zrobić? Nic się nie zrobi, bo skoro się wyspało to wstaje i bawi się i uczy świata. Jeśli patrzeć na rozwój takiego dziecka to zauważmy, że dziecko, które śpi osiem godzin ma więcej czasu na poznawanie świata niż to, które śpi kilkanaście godzin. To szybko wyjdzie i przełoży się na różnice w rozwoju dziecka. Rodzice na pewno będą zadowoleni z takiego obrotu rzeczy.

Jeśli chodzi o osoby dorosłe to tutaj też jest tak, że można spotkać osoby, które mogą spać całymi dniami. Mogą wstać w południe, coś zjeść i spać do wieczora. To nigdy im się nie znudzi, dlatego trzeba będzie inaczej podchodzić do tych przespanych godzin w takim przypadku a inaczej u osób, które nie lubią spać. Są takie osoby, którym wystarczy kilka godzin dziennie. Jeśli będą spały dłużej to czuj się naprawdę bardzo źle. Wielu z nas, jeśli połozy się po południu i śpimy o godzinę za długo to wstajemy bardziej nieprzytomni niż się kładliśmy. Tak to właśnie wygląda, dlatego trzeba będzie uważać to ile śpimy. Na pewno drzemka w ciągu dnia będzie dobrym rozwiązaniem, dlatego trzeba o nią zadbać. Drzemka nie oznacza, że mamy spać dwie godziny. Te dwadzieścia minuty to taki optymalny czas, który przyniesie nam najlepsze efekty. Czasami w pracy taka drzemka by się przydała, bo byłoby nam łatwiej wykonać wszystkie powierzone zadania. Warto o tym pomyśleć, bo można na tym naprawdę bardzo dużo zyskać. Wystarczy zobaczyć jak to wygląda w Japonii gdzie jest to uważane za coś bardzo dobrego, bo wiadomo, że taka osoba daje z siebie wszystko i dlatego jest przemęczona.

Ilość snu

Ilość snu maleje nam z wiekiem, ale dorosły człowiek powinien wyspać się przynajmniej przez osiem godzin dziennie. Z tym, że nie tylko długość snu ma tutaj znaczenie, a również to, o której godzinie się kładziemy. Jeśli kładziemy się zbyt późno to niestety, ale nic z tego nie będzie. Najgorzej jest kłaść się po północy, bo wtedy nasz organizm nie jest w stanie się zregenerować. Warto położyć się o dwudziestej drugiej czy trzeciej i wtedy na pewno odczujemy to na sobie i będziemy czuć się znacznie lepiej. To jak się wyśpimy rzutuje na nasza pracę i naukę, dlatego ma to bardzo duże znaczenie. Oznacza to, że trzeba będzie zmienić swoje przyzwyczajenia, a wtedy będziemy czuć się znacznie lepiej. Brak wystarczającej ilości snu oznacza poważne problemy ze zdrowiem włącznie z depresją. Na dłuższą metę nie ma szans żebyśmy spali sobie z tym radę i coś się złego z nami stanie. Lepiej nie doprowadzać się do takiego stanu. Lepiej spać dłużej i w bardziej komfortowych warunkach, a wtedy będziemy o wiele bardziej szczęśliwi.

Nasz sen

Liczy się, jakość snu i z tym bywa bardzo różnie. To, dlatego że mamy zbyt wiele na głowie, a właśnie kładąc się spać o tym wszystkim rozmyślamy. To, dlatego taki sen nie będzie dla nas wystarczający i wiele na nim nie zyskamy. Przemęczonych jest wiele osób, dlatego trzeba zrobić wszystko żebyśmy my się do nich nie zaliczali, bo to jest nam niepotrzebne. My chcemy czuć się znacznie lepiej i sen nam w tym pomoże. Te osiem godzin dziennie to wystarczający czas na sen, dlatego trzeba będzie znaleźć na to czas. Jeśli tego nie zrobimy to będziemy musieli w pewnym momencie znaleźć czas na leczenie wielu chorób, a wtedy już ciekawie nie będzie. To, dlatego walczymy o swoje zdrowie i sen już dzisiaj, a nie będziemy się przejmować tym, co będzie później. Sen to dla człowieka podstawa i im ma go mniej tym gorzej się czuje. W pewnym momencie będzie jeszcze gorzej i nic dobrego z tego nie wyniknie, dlatego trzeba walczyć o swoje zdrowie o wiele lepsze samopoczucie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here