Nie jest łatwo określić cenę złomu, ponieważ dzisiaj jest inna i jutro może być inna. To, dlatego że jeśli nie ma zapotrzebowania na złom to automatycznie maleje jego cena. Były czasy, kiedy aluminium było po siedem i więcej złotych, a dzisiaj jest mniej niż połowę tej kwoty. Jeśli chodzi o złom to cena zależna będzie od tego, jaki jest jego rodzaj. Im coś lepszego i bardziej czystego tym więcej można będzie na tym zyskać. Zwykły złom to cena rzędu trzydziestu groszy za kilogram. Wahnięcia się tutaj zdarzają się nie za duże, dlatego nie ma, co liczyć na to, że będzie tutaj jakoś wyjątkowo drogo.

Bardziej można się spodziewać, że będzie taniej niż drożej. Inaczej ceny wyglądają, jeśli chodzi o żeliwo, bo tutaj cena może dochodzić do złotówki. Jeśli ktoś zamierza sprzedać złom to powinien również poszukać takiego skupu, który oferuje najlepsze ceny. Nie wybieramy pierwszego lepszego tylko albo wchodzimy na różne strony albo dzwonimy i wtedy wiemy jak to ma wyglądać. Im lepszą cenę uzyskamy tym lepiej będzie dla nas.

Przykładem może tutaj być złom samochodowy. Jeśli nasz samochód wazy półtorej tony to dziesięć groszy na kilogramie to już będzie spora kwota, którą możemy mieć albo jej nie mieć. Wszystko zależne będzie od nas i tego gdzie konkretnie się zgłosimy, dlatego w naszym interesie jest szukać takiego skupu złomu, który zagwarantuje nam najlepsze ceny. Na pewno będziemy z tego zadowoleni, bo przecież nawet, jeśli zarobimy więcej trzydzieści złotych to jednak zyskamy więcej i jest to dla nas bardzo opłacalne.

stary samochód

Ceny innego rodzaju złomu

Złomem określa się również mosiądz albo jakieś jego pozostałości i wtedy za kilogram otrzymujemy kilkanaście złotych. Jest to dużo i mało wszystko zależne jest od tego jak my na to patrzymy. Możemy również sprzedawać złom brązu, a zatem wszystko, co posiadamy, a nie jest nam potrzebne można będzie zawieźć na złom i tam sprzedać. Jeśli nam się nie spieszy to można sprawdzać na bieżąco ceny i wtedy zyskamy na tym jeszcze więcej. Często jest tak, że jeśli mamy złomu dużo to można liczyć na nieco wyższe ceny. Wszystko jednak zależne będzie od tego jak porozumiemy się w właścicielem złomu. Warto robić tak żeby na tym jak najwięcej zyskać dla siebie i wtedy będziemy mieć więcej pieniędzy z tego.

Złom obecnie nie jest towarem, który sprzedaje się bardzo dobrze. Najczęściej wygląda to tak, że jeśli z dużego kraju takiego jak chociażby Chiny przychodzi zamówienie na stal to wtedy w Polsce automatycznie wzrastają ceny. Obecnie nie obserwuje się tutaj żadnych zmian na lepsze, dlatego można śmiało nawet dzisiaj złom sprzedać, bo jutro czy za tydzień, jeśli będzie droższy to o kilka groszy. Większe szanse są na to, że będzie tańszy, a więc lepiej oddać go dzisiaj i nie zastanawiać się nad tym czy stracimy czy nie stracimy. Jedziemy ze złomem i pozbywamy się tego problemu, który nam zalega w garażu czy na podwórku.

złom

Transport złomu do skupu

Nie zawsze mamy jak przewieźć złom, bo jest go dużo. Wtedy można skontaktować się ze skupem i oni przyjdą i zabiorą to, co nam zalega. Musi im się to opłacać, dlatego trzeba zebrać nieco więcej złomu i wtedy dzwonimy. Mniejszą ilość zawsze można przewieźć samochodem, ale trzeba uważać żeby sobie czegoś nie zniszczyć. Liczy się przecież to żeby sprzedać i zyskać na tym, a nie stworzyć sobie dodatkowe problemy, które są nam do niczego nie potrzebne. Wybierając skup najlepiej stawiać na te blisko siebie, ale zanim tam zawieziemy złom sprawdźmy czy kawałek dalej ceny nie są lepsze.

Mało, kto tak robi, a później ludzie rozmawiając ze sobą dziwią się, że ktoś na tym samym złomie, który sprzedał zarobił więcej. Dbajmy o swoje interesy, a wtedy takich problemów nie będzie. Tym bardziej, że znajdziemy firmy od złomu przez Internet i bardzo szybko można się z nimi skontaktować. W ten sposób uzyskamy odpowiedzi na wszystkie pytania odnośnie cen złomu, jaki chcemy sprzedać. Wtedy sami zdecydujemy czy zostajemy w tej firmie czy szukamy kogoś, kto stawki ma o wiele wyższe i więcej będzie można na tym zarobić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here