Nie każdy wybiera ślub kościelny tylko wybierają takie osoby ślub cywilny. Bierze się to z kilku powodów. Jeśli ktoś jest osobą niewierzącą to nie będzie brał ślubu w kościele, bo to nie jest dla niego najlepsze rozwiązanie.

Warto wtedy wybierać sobie ślub cywilny można powiedzieć, że to jest ślub państwowy, bo nie mamy tutaj księdza, a ważnego urzędnika w Urzędzie Stanu Cywilnego. To właśnie tam odbywa się cała ceremonia. Nie jest taka wyniosła jak zwykły ślub, ale przecież można również po takim ślubie mieć wesele i to huczne. Nic nie stoi na przeszkodzie, bo można dzisiaj wszystko w łatwy sposób zorganizować.

Oczywiście większość osób raczej skromnie podchodzi do ślubu cywilnego gdzie niewielka grupa gości jest obecna. Wszystko będzie zależne od tego jak do tego podchodzimy i jak ma to wyglądać. Najważniejszy jest efekt końcowy, jakim jest ślub. Dlaczego bierzemy ślub? W Polsce konkubinat nie jest zbyt mile widziany, nie można załatwić wielu spraw w urzędach, dlatego warto mieć ślub cywilny. Oczywiście ślub to zobowiązanie, którego niektóre osoby bardzo mocno się boją, ale skoro jesteśmy z osobą, którą kochamy to na pewno takie rozwiązanie trzeba wziąć pod uwagę. Tym bardziej, że nie trzeba tutaj się stroić za tysiące złotych. Można przyjść na uroczystość i szybko przez nią przejść.

ile trwa ślub cywilny

Wiele osób właśnie tak robi i są zadowolone, dlatego warto będzie się nad tym poważnie zastanowić. Ślub cywilny to związanie się dwóch osób na stałe, to istotne, jeśli mamy dzieci, wspólny majątek, a zatem trzeba dokładnie wszystko sobie przemyśleć, a wtedy przekonamy się jak to wygląda. Sama uroczystość nie trwa długo. Najczęściej nie jest to dłużej jak piernacie minut, dlatego warto ten czas znaleźć. Oczywiście zanim dojdzie do ślubu trzeba będzie przygotować mnóstwo potrzebnych dokumentów. Jakby nie patrzeć idziemy do urzędu, a urzędnicy takie dokumenty kochają. To, dlatego trzeba wiedzieć, w jaki sposób do tego wszystkiego podjeść żeby na tym zyskać i żeby na te wszystkie przygotowania nie stracić zbyt wiele cennego czasu.

Ślub cywilny

Wygląda to wszystko tak, że najpierw urzędnik robi przemowę o tym jak wygląda małżeństwo i tym podobne.  Później pada pytanie czy chcemy zarzec się związek małżeński i przystępuje się do składania przysięgi. Nie jest to taka przysięga jak w kościele, ale jej sens i znaczenie jest dokładnie takie samo. Każdy z osoba powtarza to samo, dlatego trzeba słuchać, co dokładnie mówi do nas urzędnik, jeśli decydujemy się na ślub konkordatowy w kościele to wtedy nie przychodzimy w ogóle do urzędu żeby załatwiać ślub cywilny.

To nas omija, dlatego wiele osób z takiej opcji sobie korzysta.  Oczywiście muszą być z nami świadkowie. Dokładnie tak samo jak w przypadku ślub kościelnego.  Podpisujemy akt małżeński razem ze świadkami i mamy już związek małżeński zawarty. To, dlatego trzeba będzie się zastanowić czy to jest dla nas czy jednak decydujemy się na ślub kościelny? Te osoby, które wybrały na początek ślub cywilny bardzo rzadko, kiedy przechodzą na ślub kościelny. Później już jest rodzina dzieci, a jak wiadomo wesele jest kosztowne.

ślub cywilny

Nasz ślub cywilny

Przygotowanie do ślubu jest podobne aczkolwiek mamy mniejsze koszty. Nie trzeba kupować pięknej sukni ślubnej tylko wystarczy coś skromnego. W przypadku pana młodego wielkiej różnicy nie ma, bo potrzebuje garnitur i już. Nie trzeba super samochodu, który jest ozdobiony, bo można przyjechać komunikacją miejską. Można również zorganizować przyjęcie w domu dla najbliższych znajomych i rodziny. Wszystko będzie zależne od tego jak my do tego podchodzimy i jaką mamy tutaj wizję.

To, dlatego trzeba będzie szukać rozwiązań dla siebie najlepszych. Musimy być pewni, że chcemy ślubu z osobą, która stoi obok nas. To związanie się na lata i jeśli nie będziemy chcieli razem żyć to wtedy w grę wchodzi tylko rozwód, a zatem trzeba będzie się nad tym zastanowić czy tego chcemy czy nie? To nasza ostateczna decyzja, która będzie bardzo trudna do podjęcia.  Nikt nas przecież do niczego nie zmusza, dlatego im szybciej sobie to przemyślimy tym szybciej będzie można podjąć konkretną decyzję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here