Zawód marynarza wykonuje wielu Polaków. To jest trudne zadanie do wykonania, bo jednak trzeba być bardzo daleko od domu. Do takiego zawodu trzeba się nadawać, dlatego nie każdy się tutaj odnajdzie. Można spotkać Polaków w wielu zakątkach globu i radzą sobie tam bardzo dobrze. Jeśli ktoś jest sam bez rodziny to na pewno taki zawód jest dla niego. Oczywiście trzeba mieć samodyscyplinę i odpowiednie przeszkolenie żeby pozostać prawdziwym marynarze.

W Polsce jest wiele szkół na pomorzu, które takie osoby szkolą, dlatego jeśli ktoś czuje się na siłach to na pewno powinien się do takich szkół udać. Dlaczego warto mieć dyplom marynarza? To jest dokładnie tak samo jak w innych zawodach, czyli jeśli mamy wykształcenie i kwalifikacje to można zarobić więcej pieniędzy. Zasadniczo żaden marynarz nie zarabia mniej jak w graniach czterech tysięcy złotych. To dużo?

Wszystko zależy od tego jak do tego się podchodzi, bo jednak większość swojego życia spędzamy z dala od rodziny znajomych. Te osoby, które mają lepszą pracę i większe doświadczenie zarabiają znacznie więcej. Wtedy są to kwoty, które przekraczają dziesięć tysięcy euro na miesiąc. Zasadniczo większość wskazuje, że zarabia połowę tej kwoty, co już przecież złym wynikiem nie jest. Warto, zatem zainteresować się tym zawodem i może to będzie nasza przyszłość? Jeśli się do tego nadajemy to warto tą drogą podążać, bo w ten sposób możemy spełnić swoje marzenie, ale również pomóc wielu firmom, których takich specjalistów jak my potrzebują.

Praca marynarza

statek

To trudna praca, która wymaga często ryzykowania zdrowia i życia. Nie każdy pływa sobie tylko na dużych statkach wycieczkowych gdzie w komfortowych warunkach spędza czas. Czasami jest to o wiele gorsze środowisko. Dzisiaj nadal napada się na statki przewożące drogie ładunki, dlatego różne sytuacje na morzu się zdarzają. Dla takiej osoby, która kocha może nic nie jest przeszkodzą, bo zawsze się w takiej sytuacji odnajdzie. Ludzie kochają morze i po wielu latach pływania mają ogromny problem żeby wrócić na ląd na długi czas. Tak to właśnie wygląda, dlatego trzeba będzie spróbować swoich sił w nowej roli. Marynarzy z doświadczeniem nie jest nigdy za dużo, dlatego jeśli się do nich zaliczamy to trzeba będzie się zgłosić w Polsce czy poza jej granicami do pracy.

Jeśli wybieramy się poza granice kraju to znajomości jednego czy dwóch języków obcych na pewno nam pomoże, dlatego trzeba będzie wcześniej się tym zainteresować i w tym kierunku podążać, a wtedy na spokojnie uda nam się nasz cel osiągnąć i będziemy wtedy bardzo, ale to bardzo zadowoleni. Na pewno każdy z nas zna kogoś, kto jest marynarzem i często pływa po całym świecie? To marzenie wielu osób, ale tutaj potrzebna jest odwaga, a na to nie każdy może sobie pozwolić. Porzucenie wszystkiego, co mamy i rozpoczęcie praktycznie życia od samego początku. Tak to jest, kiedy zostaje się marynarzem i wiele osób dowiaduje się o tym dopiero w momencie, kiedy wypływają na rok czy dwa na morze i nikogo bliskiego nie widzą.

marynarze

Codzienność marynarza

Nie zawsze jest tak, że statek całymi dniami pływa po morzu. Wszystko zależne jest od tego, jaki to rodzaj statku. Często jednak jest tak, że statek płynie z kontenerami i w morzu jest przez tygodnie. Dopiero po tych długich tygodniach na chwilę dobija do brzegu. Tam kontenery i wszystko inne jest rozpakowywane i statek wraca. Tak się dzieje dzisiaj, bo jednak transport statkami jest najtańszy, dlatego wiele firm właśnie takim czymś się zajmuje.

To, dlatego też nie jest większym problemem znalezienie takiej pracy, jaka jest nam potrzebna. Nawet bez przeszkolenia można dostać się na statek, a wtedy tam będziemy mogli wszystkiego się uczyć. Im więcej wiemy tym bardziej przydatni jesteśmy, ale również sami nie stwarzamy dla siebie i innych niepotrzebnego niebezpieczeństwa.  Trzeba zawsze o tym bezpieczeństwie pamiętać, bo nigdy nie jest to zbyt wiele, a to właśnie rutyna potrafi zabić. Na pewno super jest być marynarzem, ale czy na całe życie? Warto się będzie o tym przekonać na własnej skórze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here