Wpłatomat umożliwia wpłacanie pieniędzy bez konieczności chodzenia do banku. Dawniej żeby wpłacić pieniądze trzeba było udać się do banku albo na pocztę. To drugie rozwiązanie wiązało się z kosztami i czasem. Trzeba było czekać kilka dni aż pieniądze pojawią się na koncie.

Trzeba się też pilnować żeby czegoś nie pomylić w numerze konta, bo wtedy nikt pieniędzy nam nie zwróci. W Polsce tak to działa, że jak się pomylimy to niestety, ale będziemy mieć problem. Rozwiązaniem praktyczniejszym będzie wybranie wpłatomatu, który jest szybszy i lepszy. Samo działanie wpłatomatu jest proste i każdy sobie z tym poradzi.

Zaczynamy wpłacać pieniądze

Musimy pamiętać bankomat to nie wpłatomat. Musi być napisane, że można wpłacać tam pieniądze, a wtedy można będzie to zrobić. Z wpłatomatu można wypłacać pieniądze, ale do zwykłego bankomatu nie wpłacimy pieniędzy. Wszystko odbywa się podobnie jak w przypadku wypłacania pieniędzy tylko mamy tutaj odwrotnie. Wkładamy swoją kartę. Kartę urządzenie czyta i sprawdza czy działa. Oczywiście między czasie trzeba będzie obejrzeć reklamę i dopiero wtedy wpuści nas dalej.

Mamy teraz na ekranie wiele opcji. Można wypłacić pieniądze, można sprawdzić saldo, ale i można wpłacić pieniądze. Zaznaczamy wpłacanie pieniędzy. Teraz trzeba będzie podać PIN. Na dole mamy zawsze informacje o tym czy chcemy wpłacić na inne konto czy na to, które jest powiązane z kartą? Jeśli na to z kartą to klikamy na tę opcję. Między czasie byłoby dobrze przygotować sobie pieniądze. Jeśli przejdziemy dalej, przygotowani do działania to otworzy się nam klapka, którą do tej pory pieniądze pobieraliśmy. Wkładamy je dokładnie aczkolwiek szybko, bo ta klapka bardzo szybko się zamyka.

bankomat

Co dalej?

Teraz przyszła pora na liczenie pieniędzy. Wcześniej sami liczmy pieniądze i wiemy czy to, co wyświetla się na ekranie jest zgodne z prawdą. Zakładamy, że wpłacamy tysiąc złotych w banknotach po 100 i 50 złotych. Na ekranie wyświetla się, że było dziesięć banknotów po 50 złotych i pięć po 100 złotych. Co jeśli wyświetla się informacja, że jest tylko osiemset złotych, a nie tysiąc? Jak to możliwe? Maszyna sprawdzając pieniądze wykrywał się część z nich jest dla przykładu zagięta. Wtedy takie banknoty są odrzucane i tam gdzie je przed chwilą wkładaliśmy będą nam oddane. Można je poprawić albo wymienić na inne i ponowić całą transakcje. Tą albo akceptujemy albo tez anulujemy. To już zależy od nas i tego czy zależało nam na wpłacie całej kwoty czy nie.

Jeśli zatwierdzimy to otrzymujemy kartę i warto od razu brać wydruk. W zależności od tego, w jakim banku mamy konto może się okazać, że zanim dojedziemy do domu to pieniądze będą się na nim znajdowały. Jeśli nie to będzie to zapewne jutro.  Jeśli chodzi o opłaty to wszystko również zależne jest od banku. Jedne banki nie biorą opłaty, a inne tak. Najczęściej jest to kilka złotych. Z tym, że jeśli wpłacamy ten tysiąc i wejdzie tylko osiemset złotych to ponownie wpłacenia brakujących dwustu złotych spowoduje, że mamy naliczone dodatkowe koszty. Trzeba, zatem anulować transakcje i zrobić ją jeszcze raz wkładając w poprawy sposób poprawne banknoty, a wtedy takich problemów mieć już nie będziemy.

atm

Wpłacanie pieniędzy

Tak naprawdę jest to bardzo proste rozwiązanie, dlatego trzeba tylko postępować zgodnie z instrukcją, jaka wyświetla się na naszym ekranie monitora w wpłatomacie, a reszta jest łatwa. W kilka minut można wpłacić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Niektóre osoby wpłacają w ten sposób swój utarg, dlatego że nie chce im się jeździć po bankach.

Trzeba być jednak tutaj bardzo ostrożnym, bo duże kwoty są kuszące dla potencjalnego złodzieja, dlatego jeśli dopatrzą, że każdego dnia je wpłacamy to może się to źle zakończyć. Mniejsze kwoty jak najbardziej warto wpłacać, bo jest to dla nas opłacane. Dobrze, że w wielu miejscach są rozmieszczone takie urządzenia, bo pomagają nam szybko wpłacić pieniądze, których nie chcemy trzymać w domu.  Z wpłaceniem pieniędzy poradzimy sobie tak samo jak radzimy sobie z ich wypłacaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here