Jak poprawić jędrność ciała? Poznajcie najlepsze sposoby

0
780

Na zmniejszenie jędrności skóry wpływa bardzo wiele czynników. Bezpośrednią przyczyną jest redukcja ilości kolagenu i elastyny w komórkach skóry, a także kwasu hialuronowego. Na obniżenie tych składników wpływ ma zegar biologiczny, ale również nasz tryb życia. Zbyt małe nawodnienie, zbyt duża ekspozycja na słońce i promieniowanie UV, siedzący tryb życia to tylko niektóre z czynników. Zatem pojawia się pytanie, jak poprawić jędrność ciała? Poznajcie najlepsze sposoby.

Po pierwsze: zadbaj o swoją dietę i odpowiednie nawodnienie

Może to banalne, ale jednak jedną z najważniejszych kwestii wpływających na stan naszej skóry jest dieta. To jak się odżywiamy ma niebagatelne znaczenie. Na pewno musisz wyeliminować cukry proste z diety. Musisz wiedzieć, że cukier bezpośrednio przyczynia się do niszczenia włókien kolagenowych, a więc utraty jędrności skóry. Dieta musi być bogata w witaminy, kwasy tłuszczowe i antyoksydanty. Polecane są świeże warzywa, kiełki, nasiona, produkty pełnoziarniste, kasze, rośliny strączkowe, czy też orzechy. Aby nie doprowadzać do utraty wody, która to w organizmie także odpowiada (a może przede wszystkim) za jędrność naszej skóry należy stronić od alkoholu. Trzeba pamiętać o odpowiednim nawodnieniu, czyli piciu około 2 litrów wody niegazowanej dziennie.

Po drugie: regularnie wykonuj peelingi pozbywając się martwego naskórka i pobudzając redukcję podskórnej tkanki tłuszczowej

Już wiesz, że jesteś tym, co jesz i nie jest to żadne odkrycie. Jednak poza rezygnacją z niezdrowych fast foodów czy cukru prostego, musisz jeszcze zadbać bezpośrednio o skórę. Wszak lata zaniedbań, czy właśnie niezdrowej diety robią swoje i szkody, które się uczyniło nie znikną same, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Zatem warto w odpowiedni sposób pielęgnować ciało. Świetnie sprawdzają się peelingi, dzięki którym nie tylko złuszcza się martwy naskórek i odsłania zdrowsza, pozbawiona zrogowaceń skóra, ale również pobudzone zostaje krążenie, a tym samy, również procesy, które wpływają na redukcję podskórnej tkanki tłuszczowej.

Po trzecie: stosuj kosmetyki nawilżające o zrównoważonym składzie

Oczywiście złuszczanie to nie wszystko, bo trzeba zadbać także o nawilżenie nie tylko poprzez picie wody, ale również stosowanie kremów czy balsamów. Warto sięgać po te o naturalnym składzie. Bogactwo naturalnych olejów, olejków eterycznych, alg, ekstakt z żeń-szenia, karnityna czy kofeina to składniki, których powinnaś szukać w balsamach ujędrniających. Przyczyniają się nie tylko do poprawy jęrności, ale np. również do zmniejszenia obrzęków, czy gruntownego oczyszczenia skóry.

Po czwarte: ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz

Oczywiście pierwsze co nasuwa się, gdy myślimy o poprawie jędrności skóry, to aktywność fizyczna. Rzeczywiście dzięki niej można widocznie poprawić stan skóry. Jak wiadomo ćwiczenia pobudzają krążenie krwi, przez co szybciej rozprowadzane są składniki odżywcze do komórek skóry. Dzięki aktywności do każdej komórki trafia więcej utlenionej krwi, a ta ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. W czasie wysiłku wytwarzane są fibroblasty, czyli białka odpowiedzialne za jędrność skóry. Czy jeszcze masz wątpliwości, że ćwiczenia się opłacają?

Pamiętaj, że nie wszystko załatwisz ćwiczeniami, a wtedy pomoże Ci modelowanie sylwetki w klinice urody

To zdanie jest absolutnie prawdą, bowiem czasem pewne partie tkanki tłuszczowej są oporne nawet na intensywny trening. Tutaj z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i zabieg Icoon – modelowanie sylwetki odbywa się przy użyciu specjalnych głowic masujących, które emitują zimny laser docierający do tkanek skóry, a także światło LED, które pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki głowicom masującym oporne na ćwiczenia zbite komórki tłuszczowe mogą zostać rozbite, co z czasem powoduje ich redukcję i obkurczanie się. Zalecanych jest 10 do 20 zabiegów, w zależności od tego, jaki efekt modelowania sylwetki chce się uzyskać.

Jest wiele sposobów, by ujędrnić skórę i warto podejść do tematu holistycznie, co oznacza, że nie korzystamy jedynie z niektórych metod, a z wszystkich, gdyż tylko to da najlepsze, oczekiwane rezultaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here