Obliczanie procentów od danej liczby nie każdemu przychodzi łatwo. Jeśli jest to dziesięć procent ze stu to wiemy, że dziesięć ale jeśli ma być siedemnaście procent to sytuacja się bardziej komplikuje. Nie jest to oczywiście trudne, dlatego na pewno każdy sobie z tym poradzi. Wydawać by się mogło, że można to zrobić łatwo na kalkulatorze, ale nie zawsze nam to wychodzi jak należy i popełniamy błędy. O ile jeszcze licząc coś dla siebie to nie ma większego znaczenia o tyle robiąc wyliczenia bardziej profesjonalne znaczenie już ma i nie można sobie pozwolić na żadne błędy. Trzeba nauczyć się tego, a wtedy sytuacja będzie mniej skomplikowana.

My matematyki się boimy, często jej nie lubimy, bo tak naprawdę jej się boimy. Tak to jest jak się nie uważało na lekcjach w szkole podstawowej, bo właśnie tam nas uczyli liczenia procentów z danej liczby. Zapewne wiele osób zastanawia się, po co nam te procenty, na co dzień? Wbrew pozorom często z nich korzystamy. Idziemy po kredyt i wiemy, że całość wyniesie, 9% ale co to dla nas znaczy?

Idziemy po kredyt i pani mówi, że jest bardzo tani, bo skali miesiąca będzie to 1,5%. My coś bierzemy na rok, a zatem mamy już, 18% ale co to znaczy? Trzeba wiedzieć ile ma nas całość kosztować. Właśnie na tym polega nasz problem, że nie znając się na wyliczeniach dajemy się łapać w kredyty, które są dla nas mało korzystne. Warto, zatem poznać łatwy wzór, dzięki któremu będzie można łatwo i szybko zrobić potrzebne wyliczenia. Jeśli nie mamy przy sobie kalkulatora to takie coś jest dla nas najlepsze i trzeba na to postawić.

procent

Obliczamy procent

Najłatwiej można to zrobić w pamięci nawet, jeśli liczba jest duża. Jeśli mamy obliczyć 17% z 2000 to ile będzie? To proste 17×2, czyli w tym przypadku 340. Proste? Oczywiście, że tak. Tak można liczyć od każdej kwoty. Jeśli mamy problem obliczyć to w pamięci to mnożymy jedną liczbę przez drugą na kalkulatorze i wchodzi nam to, co powinno wyjść. To proste, dlatego teraz już każdy będzie wiedział jak ma się tym zająć. Szybko przekonamy się, że zerkniemy tylko na kwotę kredytu albo innych wyliczeń i już wiemy, jaki procent to będzie. Jest to to naprawdę bardzo łatwe, dlatego warto się tego nauczyć. Jeśli nie przyda się ta metoda nam to może przyda się komuś ze znajomych albo rodziny?

Nie każdy ma kalkulator przy sobie i nie każdy wie jak używać, % dlatego im więcej o tym wiemy tym będzie bezpieczniej. Matematyka nie jest wcale taka trudna jak nam się wydaje, dlatego trzeba się za nią wziąć. Po prostu z biegiem czasu zapominamy tego, czego uczyliśmy się w szkole i sami nie wiemy jak się za to zabrać. Procent są bardzo ważne, dlatego trzeba o nich wiedzieć tak dużo jak to tylko jest możliwe. Dzisiaj ludzi wszystko szukają w Internecie, ale gorzej jest, jeśli nagle do Internetu dostępu nie ma i co wtedy? Mamy coś szybko obliczyć i wyliczyć i okazuje się, że nie wiemy jak się za to zabrać. Trzeba, zatem nauczyć się prostych metod, które na pewno zapamiętamy na długi czas. Im częściej będziemy z tych metod korzystać tym bardziej będzie nam się to utrwalało w pamięci i na tym na pewno powinno nam zależeć.

procenty

Gotowe wzory na liczenie procentów

Można w Internecie znaleźć gotowe wzory, dlatego trzeba się tym zainteresować. Jeśli boimy się wyliczeń to trzeba zapisać sobie jakiś dobry kalkulator, który zawsze mamy przy sobie. Dzisiaj bez telefonu nie ruszamy się z domu, dlatego trzeba będzie starać się wybierać to, co dla nas najłatwiejsze. Nie ma, co sobie życia utrudniać, a skoro potrzebne nam są wyliczenia procentów to musimy się do tego w odpowiedni sposób przygotować.

W ten sposób ze wszystkim sobie poradzimy i przy okazji będzie można pomóc innym. Wyliczenia procentów jest proste, czego nie można powiedzieć o innych równaniach matematycznych. Na szczęście z nimi nie mamy zbyt wiele do czynienia, dlatego skupiamy się na tym, z czym stykamy się bardzo często. W ten sposób wiemy jak sobie z takimi wyliczeniami poradzić. To jest komfort psychiczny, ale i bezpieczeństwo, bo nie wybierzemy dla nas czegoś niekorzystnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here