Rowery są bardzo popularne, bo miasta są coraz bardziej zakorkowane, co oznacza, że trzeba będzie się prędzej czy później na nie przesiąść. Dawniej ludzie nie przykładali tyle uwagi do roweru. Miał być i już, ale dzisiaj czasy się zmieniły i jeśli jest coś modne to trzeba wszytko dopasować do własnych potrzeb.

Rower stal się synonimem bogactwa o ile weźmie się pod uwagę modele kosztujące nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych za sztukę. Innym nie zależy na takim rowerze, dlatego kupują to, co im wpadnie w ręce. Oczywiście niska cena oznacza niską, jakość co przekłada się na samo użytkowanie rowerów, dlatego trzeba o tym pamiętać.

Na pewno chcemy żeby rower był trwały i wytrzymały, dlatego trzeba wybrać producenta, który nam to wszystko zagwarantuje. Istotny w rowerze jest osprzęt, który powinien pochodzić od znanego producenta. Wtedy wiemy, że nigdy nas osprzęt nie zawiedzie. Nie chcemy wyjechać na wycieczkę daleko od miasta i wrócić pieszo prowadząc rower albo go ciągnąć wszystko zależne będzie od tego, co uległo uszkodzeniu. Warto, zatem przejrzeć oferty i wybrać rower dostosowany do swoich potrzeb jak i umiejętności. Dla przykładu istotne będzie dopasowanie roweru do swojego wzrostu, a zatem ważny będzie tutaj rozmiar ramy i kół. Im większe koła tym łatwiejsi e rowerem jeździ, dlatego jeśli zależy nam na komforcie to trzeba będzie to bardzo dokładnie sprawdzić.

rower wyczynowy

Rower, na co dzień i na wyprawy

Inaczej wybiera się rower do jazdy, na co dzień, a inaczej na wyprawy. Ten, na co dzień to miejski rower z koszykiem, często ma dodatkowe torby na zakupy. To rower z dużymi, kołami który ma wygodną pozycję za kierownicą. Z takich rowerów korzystają całe rodziny, które poruszają się nie samochodem, a rowerem. Można również wybrać sobie rower na wyprawy. Wtedy jest to inna konstrukcja. Taki rower może być wyposażony w amortyzatory, które nie powodują dyskomfortu w trudnym terenie. Dodatkowo taki rower ma na wyposażeniu inne opony. Są o wiele grubsze i mają inny bieżnik. Trzeba to wszystko bardzo dokładnie sprawdzać zanim zainteresujemy się na poważnie rowerem na wyjazdy do pracy i na trudne wyprawy. Im lepiej dopasujemy tym bardziej będziemy zadowoleni.

Rowery dla dorosłych i dla dzieci

Trzeba tez rozróżnić rowery dla dzieci i dla dorosłych. Trzeba dobrać dla dziecka rower do jego wielkości. Czeka nas kupowanie kilku rowerów, ale naprawdę się to opłaca, dlatego trzeba będzie rozejrzeć się i wybrać dokładnie to, co jest nam potrzebne. Dla dorosłych można wybrać różne rozmiary kół. Chodzi o to żeby rower był komfortowy podczas jazdy. Jeśli ktoś jest bardzo wysoki to koła dwadzieścia osiem cali jak najbardziej są wskazane. Jeśli ktoś jest niski to dwadzieścia kilka cali wystarczy. Nie ma, co kupować za dużego roweru, bo nie będziemy na nim wygodnie jeździć i nie będziemy dobrze na nim wyglądać.

jaki rower kupić

Ceny rowerów

Zwykły rower bez super osprzętu kosztuje kilkaset złotych. Te, które nadają się na dalsze wyprawy to wydatek od tysiąca złotych. Można też wybrać sobie rower w pełni profesjonalne wykonane z najlepszych materiałów. Taki rower waży kilka kilogramów. Kosztuje dwadzieścia tysięcy złotych, a nawet i kilka razy tyle. Niektóre firmy, które produkują samochody luksusowe mają również swoje rowery i my możemy taki rower dla siebie zakupić. Wybierając rower drogi trzeba zadać sobie pytanie czy będzie nas stać na jego serwis?

To jest dokładnie taka sama zasada jak w przypadku luksusowych samochodów. Trzeba wszystko sobie dokładnie przeliczyć, a wtedy dojdziemy do wniosku, co należy dla siebie wybrać żeby można było poruszać się na rowerze. Inaczej wybieramy rower na wycieczki raz na jakiś czas, a inaczej wtedy, kiedy jeździmy profesjonalnie. Dla każdego znajdzie się odpowiednia oferta. Dopasowanie roweru jest bardzo ważne, dlatego najlepszym rozwiązaniem byłoby na nim usiąść. W ten sposób czujemy, że to jest model dla nas odpowiedni lub nie. Jeśli nie to szukamy dalej, a jeśli nam pasuje to nie pozostaje nam nic innego jak go kupić. Wtedy będzie można bawić się jazdą na rowerze i korzystać z braku korków na ścieżkach rowerowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here