Czy wiesz, że nebulizacja to obecnie jedna z najbezpieczniejszych i najpowszechniej stosowanych form terapii układu dróg oddechowych? Coraz więcej osób decyduje się na zakup nebulizatorów, ze względu na to, że są bezinwazyjne, nieskomplikowane i przede wszystkim skuteczne. Szczególnie jeżeli chodzi o kaszel palacza. Jeżeli podobnie, jak ponad połowa społeczeństwa, palisz papierosy i doskwiera Ci nieustannie nawracający kaszel – przeczytaj poniższy materiał, dowiedz się, czym jest nebulizator membranowy i poznaj jego największe zalety.

Dlaczego kaszel palacza?

W płucach zdrowej osoby, która nie pali i nie ma na co dzień styczności ze szkodliwymi substancjami obecnymi w dymie papierosowym, naturalnie występują niewielkie ilości śluzu. Śluz ten ma za zadanie zatrzymywać zanieczyszczenia, które dostały się do dróg oddechowych z zewnątrz. Nadmiar jest odkrztuszany, dlatego kaszel to bardzo często naturalny odruch organizmu, który broni się przed intruzami. Jeżeli jednak do organizmu dostanie się zbyt wiele szkodliwych związków, może dojść do patologicznego rozrostu gruczołów śluzowych. W ten właśnie sposób powstaje kaszel palacza.

Jest on uporczywy, drażniący i niezwykle gwałtowny – szczególnie po przebudzeniu z samego rana. Najczęściej charakteryzuje się odkrztuszaniem gęstej wydzieliny, która nierzadko przyjmuje lepką, bezbarwną postać. Niemniej jednak niekiedy może być podbarwiona krwią – nie powinno się ignorować podobnych objawów.

Nieleczony, przewlekły kaszel, może być przyczyną rozwoju groźnych chorób. Kilka z nich to: Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc (POChP), gruźlica, astma, rozedma, zapalenie oskrzeli. W leczeniu i terapii pomóc może nebulizator membranowy.

Dlaczego nebulizacja?

Nebulizatory to urządzenia, które stosuje się w terapii najróżniejszych chorób i schorzeń układu dróg oddechowych. Ta terapia to nic innego, jak nebulizacja, która polega na wdychaniu substancji leczniczej w postaci aerozolu – inaczej mówiąc: leczniczej mgiełki.

Stosuje się ją zarówno w przypadku małych pacjentów, dorosłych, jak i tych w podeszłym wieku. Czyli dosłownie w każdej grupie wiekowej. Jest bezpieczna, bezinwazyjna i jak wiele osób twierdz, że również – skuteczna.

Wyróżnia się kilka rodzajów nebulizatorów. W każdej aptece dostępne są nebulizatory ultradźwiękowe i kompresorowe, jednak to właśnie nebulizatory membranowe zyskują coraz większą popularność. Dzięki nim bez problemu można podawać wszystkie leki i substancje przeznaczone do nebulizacji. Są przy tym ciche, poręczne i nie wymagają od chorego koordynacji wdechów z wydechami.

Skuteczne w walne z kaszlem palacza

Jeżeli chodzi o kaszel palacza, to nebulizacja jest jedną z najskuteczniejszy metod terapii podobnych schorzeń. Nie tylko pomaga w rozrzedzaniu gęstej i bardzo często lepkiej wydzieliny, odkrztuszaniu jej z dróg oddechowych, ale także bardzo dokładnie nawilża wysuszone drogi oddechowe. To rozwiązanie, które powinien wypróbować każdy nałogowy palacz papierosów i innych wyrobów tytoniowych.

Nebulizacja to również bardzo dobra profilaktyka. Można ją stosować wedle indywidualnych potrzeb. Nie podrażnia żołądka i działa natychmiast. Z tego właśnie względu coraz częściej słyszy się o podobnych urządzeniach zyskujących popularność. Jeżeli więc palisz, może dobrym rozwiązaniem byłby zakup nebulizatora membranowego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here