Uroczyste przyjęcia w restauracji zwykle rozpoczynają się od usadzenia gości, co w przypadku braku wizytówek może okazać się nie lada problemem. Większość zaproszonych nie wie, gdzie powinna zająć miejsce, przez co proces usadzania może trwać nawet kilkanaście minut. Sytuacja ta nie będzie miała miejsca, jeśli zdecydujemy się umieścić na stole stosowne wizytówki. Pamiętajmy, że sprawdzą się one nie tylko na wesele, ale i na każde inne przyjęcie.

Element (nie tylko) ozdobny

Większość osób uważa, że wizytówki na stół mają charakter wyłącznie ozdobny, jednak nie jest to prawdą. Wręcz przeciwnie – poza tym, że pięknie prezentują się na stole, pełnią dodatkowo funkcję praktyczną. Dzięki wizytówkom każdy gość może w kilka chwil odnaleźć swoje miejsce, dzięki czemu nikt nie chodzi wokół stołu, nie planuje rozsadzenia swojej rodziny i nie szuka miejsca, które z jego punktu widzenia byłoby najlepsze. Po przywitaniu się z gośćmi można swobodnie zasiąść do obiadu, unikając problemu podziału miejsc przy stole.

Wizytówki nie tylko na wesele

Na wizytówki często mówi się „winietki ślubne”, „wizytówki na wesele” – nazwy te dosyć jasno sugerują przeznaczenie znaczników. Niemniej jednak okazuje się, że wizytówki doskonale sprawdzają się także na innego typu przyjęciach, na przykład na urodzinach, imprezach firmowych, chrztach, roczkach czy rocznicach. Wszędzie tam, gdzie zapraszamy większą liczbę gości, nie może zabraknąć wizytówek na stół. Ciekawe propozycje winietek znajdziemy na stronie https://styloveszklo.pl/pl/c/Wizytowki-na-stol/68. Warto mieć na uwadze, że samo przygotowanie wizytówek (opisanie ich) oraz prawidłowe rozsadzenie gości nie powinno zająć nam zbyt dużo czasu – ostatecznie doskonale wiemy, kogo zapraszamy na przyjęcie. Nie zapomnijmy o wizytówkach nawet, jeśli dysponujemy planem usadzenia gości, ustawianym na wejściu do sali. Nie każdy potrafi się w nim rozeznać, dlatego winietki sprawdzają się o wiele lepiej.

Wizytówki last minute

Planowanie przyjęcia weselnego czy innego typu może mieć miejsca na przysłowiową ostatnią chwilę. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z wizytówek. Obecnie praktykuje się zamawianie ich wraz z wydrukowanym imieniem i nazwiskiem gościa, jednak dane te można też wpisać we własnym zakresie. Bez względu na to, ile pozostało do przyjęcia, zawsze warto wyposażyć się w winietki. Możemy skorzystać z modeli uniwersalnych, które sprawdzą się bez względu na to, w jakim stylu decydujemy się udekorować salę bądź stół, przy którym będzie odbywała się impreza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here