Internet to miejsce idealne do uruchomienia swojego pierwszego biznesu. Wiele osób, które chce to zrobić, przeważnie nie ma szans ze względu na finanse w świecie realnym. W sieci możemy jednak bez dużych nakładów finansowych stworzyć i budować markę oraz zarabiać konkretne pieniądze — często wyższe niż pensja w typowej pracy na etacie. Jakie zatem mamy możliwości do wyboru? Kilka ciekawych pomysłów na biznes internetowy bez dużego wkładu przedstawiamy w tym tekście.

Prowadzenie bloga/witryny/kanału — zysk z reklam i influencer marketing

Pierwszym pomysłem na biznes w sieci bez dużego wkładu finansowego jest prowadzenie własnego kanału. Może być to blog, kanał na YouTube, konto na instagramie lub portal tematyczny. Biznes ten polegać będzie na tworzeniu, prowadzeniu kanału i monetyzowaniu jego popularności. Zależnie od pomysłu możemy samodzielnie promować swoją osobę i stawać się influencerami lub po prostu prowadzić ciekawy kanał, który będzie zarabiał dla nas pieniądze. Obecnie istnieje wiele sposobów zarabiania na popularnym kanale, który prowadzimy. Pierwszym z nich są reklamy. Te możemy umieszczać na stronach internetowych, blogach czy przed filmikami na YouTube. Im większy ruch na platformie, tym większe nasze zarobki. Jeśli stworzymy popularny kanał będziemy mogli również umieszczać na nim wpisy i treści sponsorowane, czyli opłacone przez reklamodawcę i zawierające polecenie jego produktu. Jeśli będziemy mieli kanał z wieloma fanami, możemy polecać odpowiednie produkty. Na rynku istnieje wiele programów afiliacyjnych, gdzie możemy polecać np. konta bankowe, wycieczki czy kursy. Jeśli dana osoba zakupi z naszego linku polecającego kurs lub założy konto, otrzymamy pieniądze. Kolejnym sposobem jest zbieranie napiwków oraz udział w programie patronite. pl. Zarobki zależeć będą od rodzaju platformy, ilości fanów oraz kategorii tematycznej. Posiadając jednak kilka kanałów o sporej rozpoznawalności, możemy zarabiać sumy podobne do tych zarabianych w tradycyjnej pracy lub nawet większe.

Sklep internetowy i Dropshipping

Kolejnym pomysłem na biznes internetowy z małym budżetem jest sklep internetowy. Aby go uruchomić, nie potrzebujemy sporych pieniędzy. Wystarczy założenie kilku kont sprzedawców na portalach sprzedażowych. Opcjonalnie możemy za darmo lub w cenie kilkuset złotych stworzyć własną stronę internetową i oferować na niej produkty. Sprzedaż w internecie możliwa jest w każdej branży. Dzięki temu możemy sprzedawać tani towar lub własne wyroby. Stworzenie prostego sklepu internetowego może być doskonałym pomysłem. Kolejnym wydatkiem może być reklama swojego e-sklepu. Możemy robić to samodzielnie np. poprzez marketing szeptany za darmo lub utworzyć reklamę w Google i na Facebooku. Jeśli posiadamy nieco więcej środków, możemy zlecić pozycjonowanie witryny i promowanie sklepu agencji marketingowej.

Bardzo łokciowym sposobem handlu w internecie jest dropshipping. Jest to sprzedawanie przedmiotów, których nie mamy, a następnie za pieniądze z ich sprzedaży zamawiać przedmioty w hurtowni z wysyłką bezpośrednio do klienta. W tym stylu handlowania nie musimy posiadać żadnych pieniędzy na start. Tego, czego będziemy potrzebowali to jedynie komputer z internetem, czas i umiejętność poruszania się po sieci. W takim wypadku wystarczy wystawiać towary oraz gdy zostaną zakupione znajdować je w niższej cenie w hurtowniach czy u producentów i zamawiać ich wysyłkę do klienta. Dzięki temu będziemy mogli płacić za towar z pieniędzy, które otrzymamy od naszego klienta, gdzie różnica będzie stanowiła nasz zysk. Nie musimy również posiadać własnego magazynu czy siedziby na sklep.

Copywriting / agencja interaktywna

Jeśli nie mamy pieniędzy na uruchomienie tradycyjnego biznesu i chcemy uruchomić go bez dużego budżetu w sieci, możemy zacząć działać w branży marketingu internetowego i copywritingu. Obecnie w sieci działa każda licząca się firma, a usługi w takich agencjach zmawiają też osoby prywatne, promując swoje przedmioty itp. Dzięki temu w branży marketingu internetowego znajdziemy sporo zleceń oraz pieniędzy do zarobienia. Na początku możemy samodzielnie wykonywać zlecenia, aby poznać branże, a następnie znajdować pracowników – podwykonawców, którzy będą wykonywali pracę za nas — tak jak w tradycyjnym biznesie. W branży marketingu istnieje wiele kategorii takich jak np. copywriting, czyli pisanie tekstów, fotografia i grafika, usługi it, pozycjonowanie, tworzenie kampanii reklamowych czy marketing szeptany. Możemy wyspecjalizować się w danej dziedzinie oraz rozwijać swoje umiejętności. Z czasem pracując na własne konto, będziemy mogli założyć własną agencję świadczącą takie usługi. Choć pomysł taki nie wydaje się oczywisty to branża marketingu internetowego, posiada duże zapotrzebowanie i dobre perspektywy rozwoju. Tylko do nas samych zależy, w jaki sposób to wykorzystamy, ale z pewnością jest to prosty i tani sposób na założenie swojego biznesu internetowego.

Kursy i korepetycje

Sposobem na biznes, który wykorzystywany jest szczególnie za granicą — są kursy i korepetycje. Jeśli posiadamy wiedzę z danej kategorii, możemy prosto ją spieniężyć. W krajach zachodnich niezwykle popularne są serwisy, w których możemy poprzez kamerkę internetową udzielać korepetycji z pewnych przedmiotów lub uczyć języka. Na takich portalach zarobić możemy nawet kilkadziesiąt złotych za godzinę korepetycji, co jest bardzo atrakcyjną stawką. W Polsce również możemy tworzyć e-booki i sprzedawać je lub poradniki przedstawiające konkretne zagadnienie. Możemy również ogłaszać się na portalach ogłoszeniowych, iż udzielamy korepetycji online, a jeśli znamy język angielski możemy bezpośrednio korzystać z zagranicznych portali stworzonych do tego celu. W Polsce również istnieją platformy tego typu i stają się coraz bardziej popularne. Zarabianie na własnej wiedzy jest zatem w sieci możliwe i opłacalne. Największym zainteresowaniem cieszy się nauczanie języka angielskiego. Dla wielu osób nabywanie wiedzy w formie internetowej jest niezwykle korzystne i wygodne. Biznes możemy również zautomatyzować, tworząc np. książki i e-booki, które będziemy sprzedawali wielokrotnie np. na portalach sprzedażowych czy na naszej witrynie. Jest to dobry sposób na zarobek pasywny i warto z niego skorzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here