Zakup lub adopcja psa wiąże się z masą przyjemności, ale także licznymi zobowiązaniami i obowiązkami. Pies będzie potrzebował kilku rzeczy. Niektóre z nich wystarczą nam na dłuższy czas, a inne będziemy musieli kupować regularnie. Wiele osób przed zakupem pupila zastanawia się, co będzie mu naprawdę potrzebne na samym początku. Wyprawka dla psa powinna być porządnie skompletowana, aby kupić wszystkie niezbędne rzeczy i nie wydać pieniędzy na te zbędne. Przedstawiamy produkty, które muszą się znaleźć w wyprawce dla psa!

Karma i przysmaki

W wyprawce dla psa musi koniecznie znaleźć się karma. Jest to najważniejsza rzecz z listy. Jeśli kupujesz psa z hodowli, to na początku na pewno dostaniesz paczuszkę karmy. Warto pozostać na niej chociaż przez krótki czas. Jeśli nie otrzymałeś karmy lub chcesz ją zmienić, to warto trochę poczytać o tym, co powinno znaleźć się w jej składzie. Najlepiej jest kupić bezzbożową karmę dobrej jakości.

Nie można zapomnieć również o różnych przysmakach dla pieska. Są one bardzo pomocne w nauce pożądanych zachowań. Tutaj również należy zwracać uwagę na to, czy smakołyk jest bezzbożowy i czy jest dobrej jakości.

Miski

Najlepiej zakupić dwie miseczki – jedną na jedzenie, a drugą na wodę. Warto dobrać je do rozmiaru pupila. Dobrym wyborem będą miski ceramiczne, ponieważ psu będzie trudniej je wywrócić. Podstawa miski powinna być antypoślizgowa, co również zapobiegnie wywróceniu.

Smycz, obroża i szelki

Bez smyczy i obroży nie istnieje wyprawka dla psa (zobacz co jeszcze warto kupić psu: https://www.dolina-noteci.pl/pol_m_Akcesoria_Wyprawka-dla-psa-266.html). Bez nich nie wyjdziemy z naszym pupilem na spacer. Obroża powinna być dopasowana na tyle, żeby między nią i szyję psa weszły dwa palce. Zbyt ciasna obroża będzie uciskać psa, a zbyt szeroka da mu możliwość ucieczki. Do obroży warto przyczepić adresatkę, na której będzie znajdował się numer telefonu do nas. Ułatwi to poszukiwania psa, jeśli się zagubi. Smycz lepiej niż do obroży lepiej jest zapinać do szelek. Jest to bezpieczniejsze rozwiązanie. Szelki należy dobrać tak, aby skóra psa mogła w nich spokojnie oddychać.

Legowisko

Miejsce do odpoczynku w domu jest bardzo ważne dla psa, dlatego warto zakupić miękkie legowisko. Pozwoli mu ono czuć się bezpiecznie i spokojnie odpoczywać. Legowisko należy dobrać do rozmiaru psa. Nie kupujmy zbyt dużego, jeśli wiemy, że nasz psiak nigdy nie będzie dużym psem, bo będzie czuł się zagubiony. Nie kupujmy też zbyt małego dla psa, który ma bardzo urosnąć, ponieważ nie będzie mu wygodnie.

Środki pielęgnacyjne

Warto wyposażyć się w szampon, szczotkę do wyczesywania sierści, szczoteczkę do czyszczenia jamy ustnej i cążki do pazurów. Pozwoli nam to zadbać o odpowiednią higienę psiaka. Dobrze mieć te rzeczy w domu, nawet jeśli będziemy oddawać psa do groomera, ponieważ pies może np. wpaść w błoto i kąpiel okaże się potrzebna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here