Sorbet smakuje chyba wszystkim? Nie ma się o dziwić już samo patrzenie na sorbet zachęca do jego zjedzenia. Można kupić w kawiarni czy w lodziarni gotowy sorbet, ale można tez go zrobić samemu. Do wykonania sorbetu trzeba się odpowiednio przygotować. Na pewno potrzebny nam jakiś przepis, który będziemy krok po kroku realizować. Czym w ogóle jest sorbet?

To coś bardzo orzeźwiającego, co jest wykonane ba bazie mrożonej posłodzonej wody i z dodatkami owoców. Można tam dodać różnego rodzaju soki owocowe, które mamy w domu albo, które nam bardzo smakują. Eksperyment są tutaj jak najbardziej potrzebne, bo w ten sposób można tworzyć jeszcze bardziej oryginalne smaki, a na pewno na tym nam bardzo zależy.

Przygotowujemy pyszny deser

Można powiedzieć, że przecież skoro sorbet to mrożona woda i owoce to może lepiej byłoby wybrać zwykłe lody? Łatwiej je kupić czy zrobić i po co się męczyć? Okazuje się, że sorbet dzięki swojemu składowi jest o wiele zdrowszy od zwykłych lodów. Tym bardziej będzie zdrowy, jeśli mamy to szczęście, że wykorzystamy w nim swoje własne zdrowe owoce. Jeśli mamy takie na działce to nie pozostaje nam nic innego jak zrobić taki sorbet. Te osoby, które nigdy jeszcze takie deseru nie próbowały powinny szybko go przetestować, a na pewno im będzie bardzo, ale to bardzo smakował. Plusem przygotowania sorbetu jest to, że nie musimy mieć jakiś urządzeń i maszyn. Zrobienie deseru jest o wiele mniej skompilowane, ale trzeba się liczyć z tym, że musimy na to poświecić sporo czasu.

lody

Przepis na sorbet

Na pewno jednym z podstawowych przepisów na sorbet będzie ten, który wykorzystuje truskawki. Najlepiej świeże i pyszne truskawki. Do przygotowania deseru potrzebujemy pół kilograma truskawek, kilka łyżek cukru i można dodać kilka łyżek soku z cytryny. Pamiętajmy o tym żeby truskawki obrać i bardzo dokładnie umyć. Później kroimy je w ćwiartki i dodajemy sok z cytryny, który na końcu zasypywany jest cukrem. Teraz rozpoczyna się proces oczekiwania. Niestety trwa to dość długo, bo kilka godzin, bo truskawki muszą puścić soki. Jeśli puściły soki to oznacza, że trzeba będzie całość włożyć bardzo szybko do zamrażarki.

Tutaj również trzeba czekać kilka godzin aczkolwiek jest to zależne od tego, na jaką temperaturę ustawiona jest nasza zamrażarka. Trzeba sprawdzać na bieżąco czy nasz deser jest już gotowy czy nie. Nie możemy dopuścić do całkowitego zamrożenia owoców. Muszą być już bardzo mocno zmrożone, ale niezamrożone. Wtedy trzeba będzie użyć miksera, którym wszystko zmiksujemy i wymieszamy. Później znowu całość odstawiamy na kilka godzin do zamrażalnika i czekamy aż będzie gotowe. Nie jest to trudny przepis do wykonania. Można tez dodatkowo to sorbetu podczas przygadywania dolać wody.

Nie jest to konieczne, ale jeśli ktoś chce to może to zrobić. Można robić sorbet też z innych owoców. Im więcej eksperymentujemy tym będzie lepiej dla naszego podniebienia. Owoców w sprzedaży mamy bardzo dużo, dlatego można tutaj wykorzystać inne owoce. Trzeba sprawdzić, co nam smakuje i wtedy będziemy już wiedzieli, jaki sorbet należy zrobić. Sorbet jest idealny dla całej naszej rodziny, dlatego im szybciej go zrobimy tym szybciej wszyscy się do niego przekonamy.

sorbet

Zdrowe desery

Warto stawiać na to, co zdrowe, a tym bardziej pyszne. Nie jest łatwo znaleźć coś, co daje nam dużo witamin potrzebnych dla zdrowia, a jednocześnie ma zapach i smak, który nas urzeknie. To, dlatego trzeba będzie znaleźć przepis, który nam odpowiada. Trzeba również znaleźć czas na przygotowania. Na pewno będziemy bardzo zadowoleni, że zdecydowaliśmy się na taki krok i tworzymy sorbety, które wszystkim bardzo smakują. Trzeba wykorzystać każdą okazję do tego żeby taki sorbet stworzyć.

Wtedy przekonamy się czy to jest dla nas coś odpowiedniego. Przepisów jest bardzo dużo i można tworzyć coś własnego.  Można mieszać różne smaki i dodatki. Wszystko po to żeby sorbet był jeszcze lepszy. Wybierając składniki bierzmy te, które są naprawdę bardzo zdrowe i co ważne świeże. Jeśli mamy własne to bardzo dobrze, a jeśli nie to szukamy tych z wiarygodnego źródła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here