Ćwiczenia na siłowni, to bardzo dobry sposób na spędzenie wolnego czasu, poprawienie kondycji, zrobienie formy oraz schudnięcie. Dużo ludzi się na nią zapisuje, z różnych powodów. Ważne jednak, że podejmują aktywność i chcą zadbać o swoje ciało i zdrowie.

Po jakim czasie widać efekty ćwiczeń na siłowni?

W zależności o jakich efektach mowa. Niektóre widać od razu, jak: lepsze samopoczucie, zmniejszenie poziomu stresu, dobry humor (po treningu jesteśmy bardziej weseli, lepiej się reaguje na nieprzyjemne sytuacje).
Natomiast fizyczne zmiany zależą od osoby np. jak się odżywia (zdrowa dieta jest ważna, aby było widać rezultaty). Trzeba brać pod uwagę metabolizm, wiek oraz płeć.
U jednych widać różnicę bardzo szybko, natomiast u innych trzeba dłużej poczekać. Ważne jednak by się nie zniechęcać.
Statystycznie, pierwsze zmiany fizyczne widać po dwóch lub trzech tygodniach, regularnych ćwiczeń. Później jest już tylko łatwiej i z każdym treningiem widać więcej.

Jak zacząć ćwiczyć?

Na początku należy znaleźć siłownię, najlepiej z trenerem personalnym i dietetykiem. Warto zapytać o opinie innych, jakie miejsce polecają.
Gdy już mamy upatrzone miejsce, trzeba kupić odpowiedni strój np. legginsy, top i buty sportowe, do tego może być bluza. Przygotować żel pod prysznic, szampon, ręcznik, bidon, niektórzy mają również rękawiczki.

siłownia

Następnie wybrać odpowiednią, dopasowaną do siebie dietę, ważne aby być konsekwentnym i wytrwałym w swoich postanowieniach. Sama dieta, nie pomoże w osiągnięciu celu, tak samo ćwiczenia. Musi być to i to, aby mieć wymarzoną sylwetkę. Jeżeli mamy plan dietetyczny, można wybrać się na trening.
Dla początkujących, poleca się korzystanie z: bieżni, rowerka, orbitreka. Ćwiczenia na tym sprzęcie są łatwe, przyjemne i jest mniejsze ryzyko kontuzji, tym bardziej jak tempo ustali nam trener.

Z pewnością warto skakać na skakance, spala się bardzo dużo kalorii i jest to świetna zabawa z dzieciństwa. Hantle to dobra opcja, ale trzeba zacząć od najlżejszych. Inne propozycje to skłony, wymachy rąk, brzuszki, przysiady, hula hop. Możliwości jest bardzo dużo, na pewno każdy wybierze swój ulubiony zestaw ćwiczeń.

O czym jeszcze należy pamiętać?
1. Trzeba się dobrze wysypiać. Najlepiej spać osiem godzin. Dwie godziny przed spaniem odłożyć: telefon, tablet, laptop; wyłączyć telewizor. Promieniowanie z tych urządzeń, niekorzystnie wpływa na jakość snu. Przez co nie można zasnąć lub budzimy się w nocy.
2. Ćwiczyć systematycznie i trzymać się diety. Nie będzie efektów, jeżeli będziemy opuszczać treningi, a tłumaczenie ,,a to jeden raz, wypadło coś innego,, przerodzi się w częstsze wymówki, aby opuścić trening. Identycznie jest z dietą. Można czasami zjeść coś słodkiego, ale to nie częściej jak raz na dwa miesiące, albo i rzadziej.
3. Wykonywać badania. Dobrze jest wiedzieć, czy nie mamy niedoboru jakiegoś składnika.
4. Zawsze mieć ze sobą, swoją wodę.
5. Efekty za pewno będą, tylko trzeba być cierpliwym.
6. Słuchać rad trenera i dietetyka.
7. Mieć odpowiednie ubrania, najlepiej dwa lub trzy zestawy na zmianę.

efekty ćwiczeń na siłowni

Podsumowanie
Ćwicząc regularnie i trzymając się diety, bardzo szybko zauważymy efekty treningów. Należy nie zapominać, o wielu innych czynnikach jak: jakość snu, otoczenie, stan zdrowia, wiek itp.
Jednak nieważne czy rezultaty będzie widać szybko, czy trochę wolniej, warto chodzić na siłownię i dbać o siebie: fizycznie jak i psychicznie.
Siłownia to bardzo dobry sposób na spędzanie czasu. Można również zachęcić do tego koleżankę lub partnera i ćwiczyć wspólnie.

Znalezienie dobrych miejsc, też nie będzie problemu. Do dyspozycji jest Facebook, Instagram, Twitter, na tych portalach można zapytać się o porady i wskazówki. Jeżeli ktoś nie ma tam kont, to warto przejrzeć rankingi. Placówki są opisane i znajdziemy komentarze sportowców.
Czy warto ćwiczyć na siłowni? Oczywiście, to bardzo dobry sposób na zadbanie o własne ciało. Jest o wiele więcej opcji niż np. ćwicząc w domu. Tam mamy do dyspozycji urządzenia, możliwość zapytania się o dodatkowe rady od zaawansowanych trenujących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here